To inwestycja oceniana na szóstkę

0
Symboliczne przejście po nowym moście – tak oficjalnie oddano do użytku wyremontowaną drogę wojewódzką w Racławicach Śląskich. Drugi z lewej: Szymon Ogłaza, obok niego Andrzej Kałamarz. (fot. Stanisław Stadnicki)

We wtorek 18 września oficjalnie oddano do użytku ul. Głubczycką w Racławicach Śląskich, gdzie powstał nowy most i rondo.

Stanisław STADNICKI


– Byliśmy pierwszym województwem w kraju, które zaczęło realizować zadania z nowej perspektywy finansowej, co spowodowało, że w tamtym czasie mogliśmy uzyskać duże oszczędności na dużych przetargach i zrealizować potem zadanie m.in. w Racławicach Śląskich – podkreślał przedstawiciel inwestora, członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza.

Prace na drodze wojewódzkiej nr 417 rozpoczęły się już w ubiegłym roku od budowy mostu. Ruch drogowy prowadzony był normalnie. Nowy obiekt powstawał obok starego i do marca 2018 r. kierowcy nie byli kierowani na objazdy. Ekipa budowlana spisała się i praktycznie już na wakacjach nowa droga była gotowa. Do września skupiono się na wykończeniu traktu: instalacji oświetlenia i oznakowania, montażu barier ochronnych, zagospodarowaniu skwerów.

Inwestycja wyceniana na kilkanaście milionów złotych znacznie poprawiła bezpieczeństwo. Powstały nowe chodniki, a jezdnia została wyprofilowana. Wybudowano też nowe dojazdy na pola i wjazd do pobliskiej kopalni kruszywa. Największe wrażenie robi oczywiście rondo ulokowane w centrum sołectwa i duży most nad rzeką Osobłogą.

– Zmienił się wizerunek Racławic – dodał Ogłaza. – Nowy most zwiększa bezpieczeństwo powodziowe, ponieważ jego prześwit jest większy. – Bardzo się cieszę, że się tutaj spotykamy na tym nowym, naprawdę pięknym obiekcie i możemy wspólnie przejść tym samym dokonując jego otwarcia.

Gości i mieszkańców zaproszono do racławickiej szkoły, gdzie kontynuowano przemówienia i dziękowano za realizację zadań. Burmistrz Andrzej Kałamarz zachęcał władze wojewódzkie do kontynuacji prac na odcinku wspomnianej drogi wojewódzkiej w rejonie ul. Prudnickiej, gdzie obecnie brakuje chodników. – Składam tutaj ofertę, czy udałoby się w następnym roku 50 na 50 zrobić dokumentację, a za dwa lata 50 na 50 skończyć tę inwestycję – mówił włodarz Głogówka, zapewniając o wsparciu gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here