Zbliża się koniec budowy mostu

0

Ku końcowi zbliża się budowa mostu na ul. Batorego w Prudniku. Już za kilka dni planowane jest otwarcie przeprawy dla ruchu samochodowego, ale remont będzie trwać nadal.

Jak informuje inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – od 14 września na moście stopniowo wprowadzany będzie ruch samochodów. Trwające ograniczenia wynikać będą z nadal prowadzonych prac. Prawdopodobnie piesi będą też musieli jeszcze poczekać z możliwością przejścia przez most.

Zakończyła się budowa głównych elementów konstrukcyjnych mostu, a na jezdnię wylewany jest asfalt. Przy rzece gromadzony jest kamień, którym będzie obudowana betonowa konstrukcja (tu również prace już się rozpoczęły). Wynika to z ustaleń z konserwatorem zabytków i koniecznością przywrócenia mostowi wyglądu przed rozbiórki. Przeprawa, w porównaniu z oryginałem, będzie jednak szersza i obejmie chodniki, które dotychczas znajdowały na metalowych wspornikach wystających poza obrys konstrukcji z 1854 r. Dzięki temu poprawi się wygląd konstrukcji, odsłonięte zostaną, kamienne, boczne ściany mostu, które były zakryte dobudowanymi chodnikami oraz instalacją mediów.

Przywracanie ruchu na moście związane będzie z likwidacją objazdów, w tym mostu tymczasowego przy ul. Kochanowskiego i Wańkowicza.

Budowa mostu wynikała z bardzo złego stanu technicznego dotychczasowej konstrukcji, nieprzystosowanej do przyjęcia ciężkiego ruchu samochodowego.

(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here