Wandalizm: Nie upiekło mu się

0
(fot. policja)

22-latek rozbił czołową szybę w zaparkowanym pojeździe. Młody mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności policjanta będącego po służbie.

Do zdarzenia doszło w centrum Nysy przed godziną 4:00 w nocy. Będący po służbie asp. Tomasz Kukułka z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku oraz jego kolega – na co dzień żołnierz z brzeskiej jednostki wojskowej – zauważyli młodego mężczyznę, który uszkodził szybę czołową w zaparkowanym pojeździe. Następnie osoba ta widząc, że została zauważona, zaczęła uciekać i schowała się w pobliskim lokalu.

(fot. policja)

Mundurowi pobiegli za nią, powiadamiając w tym samym czasie dyżurnego policji w Nysie, który na miejsce skierował policyjny patrol. Kiedy po pewnym czasie nieświadomy niczego mężczyzna wyszedł z lokalu, tam czekali już na niego umundurowani funkcjonariusze.

Mężczyzna został zatrzymany. Wandalem okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. W chwili zdarzenia miał prawie 2 promile alkoholu. Pokrzywdzony swoje straty wycenił na blisko 2 000 złotych. 22-latek usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Za takie przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here