Teresa Barańska kandydatką PiS na burmistrza Prudnika: Zobacz, co mówiła na konferencji prasowej

0
Teresa Barańska (fot. Andrzej Dereń)

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Prudnika Teresa Barańska startuje do wyborów pod hasłem „Rozwój Prudnika, a nie stagnacja”

Choć oficjalna prezentacja kandydatki nastąpiła we wtorek 4 września podczas konferencji prasowej w Biurze Poselskim Katarzyny Czochary, to już od kilku miesięcy Teresa Barańska była typowana wyborczego lidera Zjednoczonej Prawicy w gminie Prudnik.

Teresa Barańska jest zastępcą dyrektora Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Mieszka w Prudniku, jest członkiem PiS.

Podczas konferencji zapowiedziała budowę nowego mostu w Prudniku, korzystając ze środków państwowych: – To rządowy program „Mosty dla Regionów”, który przewiduje wsparcie finansowe dla samorządów, chcących budować nowe, drogowe przeprawy przez rzeki. Zarezerwowany przez rząd na ten cel budżet wynosi ogólnie 2,3 mld zł.

Kolejnym krokiem kluczowych inwestycji na terenie gminy na być budowa obwodnic miasta, w pierwszej kolejności wschodniej. Tu również kandydatka wskazała jako źródło finansowania rządowy program budowy dróg krajowych (projektowane w Prudniku obwodnice byłyby częścią dróg krajowych). Polityk prawicy chce się zająć budową i remontem dróg lokalnych, korzystając ze środków programów rządowych. Zamierza remontować istniejące i budować nowe chodniki oraz oświetlenie uliczne (np. ul. Kościuszki w kierunku Łąki Prudnickiej), rozwiązać problem braku parkingów przy ul. Chrobrego i Szkolnej. W planie ma maksymalne wykorzystanie środków z programu Mieszkanie+.

– Widząc ukryte możliwości Prudnika i nie oglądając się tylko na rząd, występuję z inicjatywą stworzenia gminnego programu, skierowanego do młodych mieszkańców, dzięki któremu będą oni mogli skorzystać z preferencyjnego wykupu działek budowlanych – mówiła Barańska, dodając że chce przeprowadzać remonty istniejących kamienic (m.in. z dofinansowania przysługującego obiektom zabytkowym).

W temacie przedsiębiorczości kandydatka Zjednoczonej Prawicy zamierza stworzyć czytelny system ulg podatkowych (np. zwolnienie od podatku od nieruchomości). Chce rozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami, od których zamierza usłyszeć jakie mają potrzeby. W planie ma też nawiązanie współpracy z biznesmenami z czeskiej strony granicy.

Więcej na ten temat przeczytać będzie można w jutrzejszym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (nr 36 z 5.09.2018)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here