Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (22 sierpnia)

0

Witold Rygorowicz kandydatem Lewicy na burmistrza Prudnika.  53-letni przedsiębiorca Witold Rygorowicz będzie kandydował na stanowisko burmistrza Prudnika. Poparcie udzielił mu Sojusz Lewicy Demokratycznej. Co jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 22 sierpnia)? Oto zapowiedzi:

 • Z dalekich Chin w prudnickiej stadninie. Młodzi Chińczycy, studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zakończyli w ubiegłym tygodniu praktyki w Staninie Koni Prudnik.
 • Wybory 2018: Jest już pierwszy komitet wyborczy w powiecie. 13 sierpnia premier podpisał rozporządzenie w sprawie wyborów do lokalnych rad. Jak pierwszy w powiecie prudnickim zarejestrował się Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie dla Gminy Głogówek. Kolejny to Nasza Ziemia z Prudnika.
 • Zasłużył na wdzięczność i szacunek. Michał Szczygieł z prudnickiej straży pożarnej został wyróżniony za postawę godną naśladowania.
 • Śladami mistrza Leona Pawlika. Opublikowany w lipcu wspomnieniowym artykuł Janusza Stolarczyka na temat prudnickiego muzyka Leona Pawlika spotkał się ze sporym odzewem czytelników. Redakcję odwiedziła kilka osób, chcących podzielić się tym, co pamiętają o organiście z „dużego kościoła”. Otrzymaliśmy również tekst Władysława Zająca, który drukujemy w gazecie. Jest też wspomnienie Ludwiki Olszewskiej.
 • Wywiad: Prudnik, miasto które pokochałem. We wtorek 21 sierpnia, podczas Mszy św. prudniczanie pożegnali ks. Mateusza Wieczorka. Jako wikary spędził w Prudniku trzy lata. Z jednej strony to niedużo, z drugiej tak wiele znaczy w życiu młodego księdza. Z tej okazji rozmawiamy z księdzem Mateuszem o wrażeniach z pracy w Prudniku.
 • Oświadczenia majątkowe: Radni gminy Prudnik. Konsekwentnie i od lat publikujemy oświadczenia majątkowe samorządowców. W tym numerze wyjątki z zeznań radnych gminy Prudnik.
 • Gdy drzewa znikają z prywatnej posesji. Mieszkaniec Prudnika interweniował w naszej redakcji w sprawie wycinki drzew na sąsiedniej posesji. Warto przeczytać artykuł w gazecie na ten temat, ponieważ wskazuje jak przy obecnych przepisach, wygląda temat likwidacji zieleni. Właściciel terenu może zrobić z z drzewami w zasadzie wszystko, a jeśli nawet ktoś zrobi zdjęcie, gdy w ramach prac palisz gałęzie, to i tak urząd nic z tym nie zrobi.
 • Rusza rewitalizacja Białej: Na początek chodniki. Poprzedzona wieloma opracowaniami i konsultacjami, rozpoczęła się realizacja wizji rewitalizacji Białej.
 • Tragiczny wypadek. 52-letni rowerzysta walczy o życie po tym, jak uległ wypadkowi drogowemu na trasie z Łąki do Prudnika.
 • Prudniczanie nadal wolą osobistą wizytę w ZUS-ie. Prudniczanie coraz odważniej sięgają po internet, żeby załatwić sprawę w ZUS-ie. Jednak ciągle preferują tradycyjną formę kontaktu – osobistą wizytę. Inspektorat ZUS w Prudniku od początku roku obsłużył ponad 9 tysięcy klientów.
 • Rusza cykl gminnych dożynek. W najbliższą sobotę – 25 sierpnia – w Jarnołtówku rolnicy gminy Głuchołazy będą świętowali zakończenie żniw. Dzień później dożynki gminy Biała zorganizowane zostaną w Olbrachcicach.
 • Wydawnictwo: Korfantów na starej fotografii. Z okazji 25. rocznicy odzyskania przez Korfantów praw miejskich wydany został album pt.: „Korfantów na starej fotografii”.
 • Chrzelicka mowa? Robert Hellfeier badając lokalną mowę zauważył, że mieszkańcy kilku miejscowości posługują się jej specyficzną odmianą. Okazało się, że łączy je wspólna przynależność do dawnego klucza dóbr chrzelickich.
 • Rostkowice: Z dawnej szatni, miejsce dla seniorów. Społeczność uzyskała środki z Lokalnej Grupy Działania „Bory Niemodlińskie” na adaptację dawnej szatni na potrzeby seniorów.
 • Trojaczki ze Skrzypca: To już 9 lat. Tak niedawno pisaliśmy o urodzeniu trojaczków w Skrzypcu – o przeżyciach i emocjach rodziców, babć i dziadków, o opiniach lekarzy, o pierwszych dniach i tygodniach, a to już 9 lat minęło. Dowiedzcie się, co dziś słuchać o Wiktorii, Agatki i Kuby.
 • Gmina Lubrza: Ciekawe wakacje. Dowiedz się, jak spędziły wakacje dzieci na półkoloniach w Skrzypcu, Krzyżkowicach, Trzebinie i Lubrzy. W tej ostatniej wypoczynek najmłodszych zorganizowało również Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła w Lubrzy.
 • Na spacerze: Młyn Czyżykowi. Podczas ciepłych dni sierpnia i września warto wybrać się na spacer doliną rzeki Prudnik  w okolicach Młyna Czyżykowego.
 • Sport (piłka nożna): Gdzie kucharek sześć… Przed poprzednimi rozgrywkami zapowiadano uzyskanie przyzwoitych wyników również zespołów juniorów. Dowiedzieliśmy się, że w klubie zatrudniono aż 11 trenerów, którzy będą szkolić ponad 200 piłkarzy – seniorów, juniorów i dzieci w różnym wieku, pod opieką 10-osobowego zarządu. I co z tego wyszło?
 • Sport (piłka nożna): Terminarz. Tym razem publikujemy plan rozgrywek drużyn gr. 11 klasy B.
 • Sport (piłka nożna): W Gogolinie też bez punktów. Ambitna i lepsza gra Pogoni Prudnik od zaprezentowanej w pierwszym mistrzowskim spotkaniu z Ozimkiem nie przyniosła naszym piłkarzom korzyści punktowych.
 • Sport (piłka nożna): Pierwszy czarnoskóry zawodnik w historii Pogoni. Nazwa się Djibrilla Cisse i w poprzednim sezonie z powodzeniem bronił barw Orła Źlinice.
 • Sport (piłka nożna): W Rudziczce znów grają trampkarze. Mateusz Kruk informuje o reaktywacji trampkarskiej drużyn LZS-u Rudziczka.

CHCIAŁBYŚ JUŻ DZIŚ PRZECZYTAĆ NAJNOWSZY NUMER TYGODNIKA PRUDNICKIEGO? JUŻ WE WTOREK WIECZOREM (OK. GODZ. 21.00)? SZUKAJ NAS NA PLATFORMACH SPRZEDAŻY E-PRASY: egazety.pl, e-kiosk.pl, eprasa.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here