XVI Prudnicki Maraton Pieszy: Wędrowna przygoda dla każdego

0

W sobotę 22 września kilkuset turystów wyruszy na szlaki polskich Gór Opawskich i czeskich Jesioników. W tym roku odbędzie się już 16. edycja Prudnickiego Maratonu Pieszego organizowanego przez PTTK.

Trasy są o różnej długości i stopniu trudności (10, 19, 24 i 50 km). Łączy je konieczność zdobycia potwierdzenia przejścia na punktach kontrolnych i dotarcia do mety. W PMP mogą brać udział całe rodziny, również dzieci i seniorzy. Tradycyjnie dla grup szkolnych organizowany jest Konkurs o Puchar Burmistrza Prudnika, w ramach którego uczestnicy zdobywają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1000 złotych.

Co roku wiele emocji wzbudza trasa 50-kilometrowa, wymagająca od uczestników kondycyjnego przygotowania i chęci zmierzenia się z własnymi słabościami. Za każdym razem trasa jest inna, a uczestnicy startują z różnych miejsc, zawsze kończąc wędrówkę w Prudniku. Gdzie do tej pory zaczynali? Lista jest długa: Karniów (Krnov), Osobłoga (Osoblaha), Karlovice, Gierałcice, Červenohorske sedlo, Žulova, Jesenik i Prudnik. W tym roku będzie to Rejviz.

Organizator imprezy – PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku organizuje dojazd uczestników trasy 50-kilometrowej z Prudnika do Rejvizu. Zapisy na autobus prowadzone są wyłącznie poprzez dokonanie przelewu w wysokości 30 złotych na konto organizatora:

  • Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku
  • Bank Spółdzielczy w Prudniku
  • 06 8905 0000 2000 0000 1401 0001

W tytule wpłaty należy wpisać:

  • PMP
  • imię i nazwisko uczestnika
  • miejscowość zamieszkania (nie adres)
  • numer telefonu, który będzie używany podczas rajdu

W przypadku realizacji przelewu dla większej liczby osób, należy przesłać wiadomości na dwie skrzynki z danymi wszystkich osób według wspomnianego wyżej klucza (maile: a_deren@onet.pl oraz biuro@prudnik.pttk.pl). Autobus tradycyjnie wyjedzie z zajezdni Arrivy i stacji paliw przy ul. Kościuszki (obok skrzyżowania z ul. Grunwaldzką) w Prudniku. Zbiórka uczestników o godz. 5.00. Wpłata będzie równoznaczna z akceptacją regulaminu imprezy, który opublikowany zostanie na stronie PMP przed 6 września.

Można też nie zapisywać się na autobus i wówczas przyjechać bezpośrednio na start trasy 50-kilometrowej w Rejvizie przy pensjonacie o tej samej nazwie. Wtedy opłata startowa wyniesie 10 zł. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

Hasłem XVI PMP będą „Szlaki Niepodległości”, co jest nawiązaniem do rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rajd, obywający się częściowo na terenie Rep. Czeskiej, będzie też gestem w kierunku naszych południowych sąsiadów, którzy również w tym roku świętują 100. rocznicę proklamowania Republiki Czechosłowackiej.

Komandorem PMP jest Grzegorz Polak, prezes prudnickiego oddziału PTTK.


ZOBACZ JAK WĘDROWALI UCZESTNICY TRASY 42KM PMP W 2017 ROKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here