Popływamy w „Sójce”

2

„Sójka” – tak będzie się nazywał Kompleks Sportowy przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Prudniku na Jasionowym Wzgórzu.

Nazwa wybrana została spośród propozycji przekazanych przez uczestników konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Prudniku. „Sójkę” zaproponowała Daria Borowski, która wygrała karnet na 50 bezpłatnych wejść na nowy basen. Nazwa nawiązuje do popularnego, choć nieoficjalnego, określenia dla osiedla Jasionowe Wzgórze – Sójcze Wzgórze.

Zgodnie z zapowiedziami gminy otwarcie „Sójki” odbędzie się pod koniec września. Obiekt będzie służył nie tylko dzieciom i młodzieży z sąsiedniej szkoły i przedszkola, ale również innym mieszkańcom i gościom Prudnika. Obok hali sportowej, basenu o rozmiarach 25×12,5 m i brodzika, znajdować się tam będzie sauna oraz dwa jacuzzi.

Inwestycją towarzyszącą budowie kompleksu było przedłużenie ul. Podgórnej oraz uporządkowanie uliczek wokół szkoły i przedszkola.

2 KOMENTARZE

  1. Zgadza się, przepraszam za pomyłkę, poprawiam. W założeniach projektowych z 2013 r. miało to wyglądać tak: Zaprojektowany basen ma wymiary 25 x 12,5 m i głębokość do 1,8 m. Wyposażony jest w 6 torów, 4 drabinki podwodne, 2 linie nawrotowe i 1 linię falstartową. Dostosowany jest do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Spełnia normy FINA do rozgrywania zawodów sportowych, a kolorystyka i oznaczenia graficzne jego niecki są zgodne z wymogami Polskiego Związku Pływackiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here