Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (29 sierpnia)

0

Oni chcą rządzić przez 5 lat. Ostatnie dni minęły pod znakiem ujawniania planów wyborczych przez kolejnych kandydatów na wójtów i burmistrzów. Już tylko nieliczni czekają z ogłoszeniem swoich zamiarów, choć komisarze wyborczy czekają na informacje o kandydatach na burmistrzów, wójtów i prezydentów miast aż do 27 września. Mało kto chce jednak skracać czas prowadzenia własnej kampanii wyborczej. Dowiedzcie się, kto tym razem będzie szukał waszego poparcia, kto dementuje zakulisowe informacje, a kto działa już z otwartą przyłbicą. Co jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 29 sierpnia)? Oto zapowiedzi:

 • Wybory 2018: Oni chcą rządzić w waszych gminach. Lista kandydatów w wyborach na stanowisko burmistrza Prudnika jest już właściwie pełna. Swój udział w wyborach zapowiedzieli oficjalnie: Franciszek Fejdych (PO), Witold Rygorowicz (SLD), Wojciech Bandurowski i Grzegorz Zawiślak (Prudniczanie z poparcie Kukiz’15). Sytuacja klaruje się również w innych gminach.
 • Wybory 2018: Prudniczanie w koalicji z Kukiz’15 wystawiają Grzegorza Zawiślaka. Grzegorz Zawiślak będzie kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Prudniczanie na burmistrza Prudnika. Obie grupy polityczne będą też miały wspólne listy wyborcze w gminie.
 • Lokalne załamanie pogody: Błoto wylało na drogi. Lokalne oberwanie chmury, trąba powietrzna, gradobicie, bardzo silny wiatr – to zjawiska atmosferyczne, które miały miejsce w piątek 24 sierpnia po południu w środkowej części powiatu prudnickiego.
 • Święte Źródło zostało przeprojektowane. W związku z odkryciem podczas prac ziemnych kamiennych kręgów wokół studni dawnego Świętego Źródła przy ul. Poniatowskiego, inwestor – Gmina Prudnik – postanowił przeprojektować ujęcie wody.
 • Szybowice: Wiara we wspólne działanie. Ochotnicza Straż Pożarna w Szybowicach świętowała w sobotę przy odnowionej remizie 70—lecie istnienia.
 • Trzy krzyże. Prudniccy franciszkanie planują zrekonstruowanie architektonicznych elementów sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Dowiedz się, co zostanie odtworzone. Będziesz zaskoczony!
 • Historia: Zaginione skarby Pinkusa. Nowojorski historyk Robret Horning-Wistuba, specjalizujący się w dziejach rodziny Fränklów i Pinkusów, przedstawił w prudnickim muzeum prelekcję pt. „Utracone skarby z Prudnika – tajemnice kolekcji sztuki Pinkusa”.
 • Olbrachcice: Dali radę! Wydawało się, że piątkowa nawałnica skutecznie zmusi mieszkańców Olbrachcic i władze gminy do przełożenia dożynek na inny termin. Miejscowa społeczność pokazała jednak, że pracy się nie boi i w ciągu kilkudziesięciu godzin uporządkowała wioskę.
 • Jarnołtówek: Dożynki w Górach Opawskich. Najprawdopodobniej pierwszy raz po wojnie dożynki gminne odbyły się w Jarnołtówku. Przygotowane zostały z udziałem Pokrzywnej. W „Tygodniku Prudnickim” publikujemy obszerną relację z tego wydarzenia.
 • Ponad sto koni na zawodach! Na parkurze Stadniny Koni Prudnik w Chocimiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Opolskiego Związku Jeździeckiego Rit Zawody w Skokach przez przeszkody.
 • Konkurs: Zdobądź najnowszy album o Korfantowie. Jak w prosty sposób można stać się właścicielem najnowszego wydawnictwa o Korfantowie? Przeczytaj w gazecie.
 • Wędrowiec: To nie jest artykuł o suplementach diety. Jeśli brak ci apetytu, jeśli chciałbyś wzmocnić swoje męskie walory, jeśli chcesz być jeszcze piękniejsza, to w takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł. Wiemy, jak spełnić twoje pragnienia. W sposób turystyczny oczywiście i bez żadnych kosztów.
 • Wędrowiec: Ultrabieg w sandałach z Prudnika na Pradziad. Pochodzący z Prudnika Dawid Tkacz ze szczegółami opisuje swój udział w Rajdzie Prudnik – Pradziad. Dawid przebieg trasę w specjalnych sandałach. Jak skończyła się jego przygoda?
 • Wędrowiec: Co się wydarzy we wrześniu? Ponad 30 imprez na polsko-czeskim pograniczu. Dowiedz się, co się ciekawego wydarzy w naszych okolicach.
 • Poezja: Literackie spotkanie w Stasiewiczówce. Tegoroczne spotkanie „Z bitwą w tle” w Stasiewiczówce miało charakter interdyscyplinarny. I rozłożyło się na dwa pracowite dni twórcze.
 • Sport (piłka nożna): Terminarz. Poznaj „rozkład jazdy” w grupie 7 opolskiej ligi młodzików, grupie 4 II ligi młodzików młodszych i grupie 2 I ligi trampkarzy.
 • Sport (wywiad): Mam wyrzuty, że zostawiłem Pogoń. Przeczytaj wywiad z Robertem Tolikiem, byłych koszykarzem Pogoni Prudnik.
 • Sport (piłka nożna): Wypunktowali Pogoń. Pogoń Prudnik w meczu z solidnym zespołem Skalnika zaprezentowała się z bardzo dobre strony, ale nie wykorzystała wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramnki. Goście niczym wytrawny bokser zabójczymi kontrami wypunktowali nasz zespół i zdobyli komplet punktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here