Patronat TP : Dożynki w sercu Gór Opawskich

0

Równo za tydzień – 25 sierpnia – w Jarnołtówku rolnicy gminy Głuchołazy będą świętowali zakończenie żniw.

Z co najmniej dwóch powodów gminne dożynki będą miały wyjątkowy charakter. Po pierwsze odbywają się one w górskiej miejscowości, gdzie tego typu imprez wcześniej nie organizowano. Po drugiej święto plonów jest organizowane przez dwa sołectwa – Jarnołtówek i sąsiednią Pokrzywną.

– Aktualnie trwają prace związane z udekorowaniem wsi, obie miejscowości są zmobilizowane – mówi sołtys Jarnołtówka Dawid Kowol. – Dożynki pociągnęły za sobą kilka inwestycji, między innymi utwardzono odcinek drogi gruntowej przy boisku, remontowana będzie elewacja i dach budynku, w którym funkcjonuje biblioteka i świetlica wiejska. Ruszyła procedura związana z wyłonieniem wykonawcy, który wybuduje zaprojektowaną infrastrukturę na nowej działce rekreacyjnej w Jarnołtówku. Ruszyła się również sprawa zaprojektowanych chodników w ciągu dróg gminnych. Również Powiat powinien rozpocząć budowę chodnika na wybranych odcinkach w ciągu drogi powiatowej w Jarnołtówku i Pokrzywnej. Ponadto w przygotowaniu jest kilka innych inwestycji. Koszone jest koryto Złotego Potoku. Mieszkańcy – zwłaszcza tych gospodarstw, które położone sa na trasie przemarszu korowodu – sprzątają swoje podwórza, malują ogrodzenia, wykaszają trawy, porządkują skalniaki i ogrody, a nawet malują elewacje budynków.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dożynki w samym środku Gór Opawskich

Dzień później, 26 sierpnia, odbędą się pierwsze w powiecie prudnickim gminne dożynki – bialskie w Olbrachcicach.

Więcej o przygotowaniach do dożynek będzie można przeczytać w wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” z 22.08.2018. Program imprezy znajduje się na plakacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here