Jest już pierwszy komitet wyborczy w powiecie

0

13 sierpnia premier podpisał rozporządzenie w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na dzień 21 października.

Oznacza to, że właściwa część kampanii wyborczej właśnie rusza, choć i tak od tygodni a nawet miesięcy część kandydatów i partii politycznych prowadziła działalność przedwyborczą.

Dziś rano drugi komisarz wyborczy w Opolu wydał postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienia dla Gminy Głogówek, którego pełnomocnikiem jest Marek Bujak. Jak się dowiedzieliśmy komitet wystawi swojego kandydata na burmistrza – Piotra Bujaka, który już wcześniej ogłosił, że będzie startował w wyborach o fotel burmistrza.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Piotr Bujak kandydatem na burmistrza Głogówka

Komitet wystawi również kandydatów do Rady Miejskiej, ale na razie nie ujawnia nazwisk.

– Jesteśmy w 100 procentach gotowi do październikowych wyborów – mówi Piotr Bujak. – Bardzo się cieszę, że ogrom pracy logistycznej udało nam się wykonać w maksymalnie krótkim czasie. To wszystko dzięki zespołowi zaangażowanych sprawnych ludzi, których udało mi się skupić wokół siebie.

Z kim stanie do boju Bujak? O reelekcję może walczyć Andrzej Kałamarz. Nieoficjalnie mówi się, że wśród kandydatów będzie obecny radny gminny Marek Pelka, który może uzyskać poparcie – jako kandydat niezależny – Mniejszości Niemieckiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here