Znalazła i oddała

0

Ta historia pokazuje, że wśród nas nie brakuje uczciwych osób. 16-letnia Ewa znalezioną teczkę z pieniędzmi i dokumentami oddała policji. Rzecz działa się w gminie Walce.

W piątek 3 sierpnia nastolatka, jadąc rowerem między Grocholubiem a Stradunią zauważyła, że z mijającego ją busa coś wypadło.

– Dziewczyna podniosłą teczkę, którą prawdopodobnie roztargniony kierowca zostawił na dachu swojego samochodu – relacjonują krapkowiccy policjanci. – W środku znalazła dokumenty i pieniądze – 2600 złotych. Pół godziny później 16-latka wraz ze swoją mamą i niecodziennym znaleziskiem była już u krapkowickich policjantów. Dziewczyna o wszystkim opowiedziała policjantom. Funkcjonariusze po przeliczeniu pieniędzy i zabezpieczeniu dokumentów rozpoczęli poszukiwania właściciela zguby. Jeszcze tego samego dnia teczka wraz z całą zawartością wróciły do prawowitego właściciela.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach podziękowali Ewie i jej mamie „za obywatelską i godną naśladowania postawę”. Miejmy nadzieję, że i właściciel zguby stosownie odwdzięczył się obu paniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here