Wasserball w Przechodzie

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W ten weekend – sobota 28 i niedziela 29 lipca w Przechodzie odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball` Przechód 2018 o Puchar Niepodległości (w tym roku tytuł oczywiście związany z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę). Dla Przechodu święto zorganizowane pod patronatem OSP Przechód i św. Floriana to okazały piknik z występami estradowymi (Studio Piosenki z Korfantowa, przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przechodzie, kabaret OSP Grodzisko „Zgrani Fojermani”, Mażoretki Rytm II Długomiłowice, Orkiestra Dęta OSP Łowkowice, Grupa Muzyczna Janusza Żyłki), dużym zapleczem kulinarnym oraz zabawą z zespołem Mohito w sobotę i DJ Hruppo w niedzielę. Pogoda dopisała więc setki osób bawiły się znakomicie.

(fot. Grzegorz Weigt)

Główny punkt programu to tytułowe zawody. Rozegrano w ciągu dwóch dni ponad 50 meczów. Udział wzięły 24 drużyny (to ponad stu strażaków ochotników) z Polski, Czech i Niemiec. 6-osobowe zespoły starają się przy pomocy strumienia wody wystrzeliwanego ze strażackiego węża umieścić dmuchaną piłkę w bramce przeciwnika. Każdy mecz rozgrywany jest w czasie 2×5 minut.

(fot. Grzegorz Weigt)

Ostatecznie w niedzielnym finale zmierzyli się: strażacy z OSP Przechód i OSP Pogórze. Niestety gospodarzom nie udało się zdobyć tytułu (zajęli w turnieju świetne drugie miejsce) i ze zwycięstwa cieszyli się sąsiedzi z Pogórza. W boju o trzecie miejsce rywalizowały drużyny: OSP Malerzowice i OSP Rzymkowice. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Rzymkowic. Emocje były niewiele mniejsze, niż podczas niedawnego Mundialu.

Ale spotkanie w Przechodzie miało jeszcze drugi ważny – główny punkt programu. Było to przekazanie samochodu bojowego dla OSP Przechód, kupionego w gminie Herzogenrath z Niemiec. Volkswagen za 80 tys. złotych z małym przebiegiem to bardzo dobry i niedrogo nabyty sprzęt. Samochód został poświęcony na życzenie strażaków przez proboszcza ks. Romana Halupczoka. Przewodniczył uroczystości burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here