Bieg w Górach Opawskich

0

W najbliższą niedzielę 15 lipca w Górach Opawskich odbędzie się VII Bieg Prudnicki.

Zawodnicy będą mieli do pokonania górską trasę o długości 10 km z Prudnika do Dębowca i z powrotem ze startem i metą na ul. Dąbrowskiego na wysokości siedziby Nadleśnictwa Prudnik. W ubiegłym roku trasę najszybciej przebieg Robert Figura z Węży w czasie 39 minut i 17 sekund. Czy w niedzielę jego czas zostanie pobity? Start głównego biegu o godz. 10.00. Poza tym zorganizowane zostaną – na krótkich odcinkach – biegi dla dzieci.

Organizatorem wydarzenia jest Sklep Sportowy Freestyle Sport z Prudnika.


FREERUNNERS NYSA

W zawodach wezmą udział również sportowcy – amatorzy (także z Prudnika i okolic) zrzeszeni w grupie Runners Team Nysa. Kim są?

Na dzień dzisiejszy grupa liczy 30 członków i nadal się rozwija – piszą o sobie. – Wspólnym mianownikiem mogłoby być słowo „bieganie” – jest ono kluczowe, ale nie jedyne. Do grupy dołączyć może każdy, bez względu na wiek, bez względu na rodzaj aktywności fizycznej, którą lubi (może to być rower, może kijki itp.). Każdy jest mile widziany – ten początkujący (na pewno dostanie wsparcie i motywację), zaawansowany – może liczyć na wspólne treningi i możliwość rozwoju. RTN to ludzie z pasją przede wszystkim biegową, to wspólne zaangażowanie, wsparcie, motywacja do dalszego przekraczania swoich możliwości i pokonywania własnych granic. Każdy członek grupy (początkujący laik czy maratończyk) staje się nierozerwalnym ogniwem, tworzy niepowtarzalny klimat, który towarzyszy nam w codziennym wzajemnym obcowaniu tj. na treningach czy wspólnych wycieczkach biegowych lub podczas startów na biegach ulicznych (najbliższy 15.07.2018 w Prudniku). Jeśli ważne są dla Ciebie słowa: integracja, doborowe towarzystwo oraz motto „niemożliwe by mogło stać się możliwe” to zapraszamy do naszej grupy RUNNERS TEAM NYSA, u nas odnajdziesz to co kochasz i rozwiniesz pasję, która nas połączyła. Można znaleźć nas na FB lub przyjść na trening – na naszej stronce zawsze podane jest czas i miejsce spotkania. Zapraszamy!

Team przygotowuje się do prudnickich zawodów (fot. RTN)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here