Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (11 lipca)

0

Może być praca dla niepełnosprawnych. Ponad 4,5 tysiąca mieszkańców powiatu prudnickiego ma orzeczenie o niepełnosprawności, a wszystkich niepełnosprawnych na ziemi prudnickiej może być nawet 6 tysięcy. Niestety brak jest dla tej grupy społecznej zarówno warsztatów terapii zajęciowej, jak i zakładu aktywności zawodowej. Jedynie kilkadziesiąt osób ma możliwość uczestniczenia w zajęciach Środowiskowego Domu Samopomocy. Prywatni przedsiębiorcy z Prudnika chcą to zmienić. Co jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 11 lipca)? Oto zapowiedzi:

 • W końcu go zamknęli. Osiemnastoletni Simon G., który w maju podczas meczu piłkarskiego Pogoni wybił działaczowi drużyny gości kilka zębów, ma kolejne problemy z prawem.
 • Zmiana prezesa w OHZ-cie. O działalności i sukcesach Ośrodka Hodowli Zarodowej w Głogówku pisaliśmy wielokrotnie. Okazuje się, że w tym samym czasie „na górze”, szykowało się odwołanie prezesa Grzegorza Ariana.
 • Chwile strachu. W poniedziałek krótko przed godziną 16.00 prudnicka straż wyjechała do nietypowej interwencji na Jasionowym Wzgórzu, gdzie kobieta zatrzasnęła się na balkonie. Z pozoru błaha sprawa faktycznie wymagała pilnej pomocy służb ratunkowych.
 • Krwiodawstwo: 60 lat w Polsce i w Prudniku. Szczególnie zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi zostaną odznaczeni.
 • Polityka: Ambicja jednego pana doprowadziła do skłócenia środowiska. Członkowie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości nie zostawiają suchej nitki na zarządzie powiatu prudnickiego i otwarcie krytykują działania zmierzające do zmiany sieci szkół średnich. Sęk jednak w tym, że dopóki opolski kurator oświaty nie wyda pozytywnej opinii (na razie nic na to nie wskazuje), do żadnych przekształceń nie dojdzie.
 • Sensacyjne odkrycie: Prudnik na filmie sprzed 80. lat. Światło dzienne ujrzał film z 1938 roku, przedstawiający Prudnik i Trzebinę. To w tej chwili najstarszy, znany publicznie „ruchomy obraz” z ziemi prudnickiej. W październiku minie okrągła, osiemdziesiąta rocznica jego powstania.
 • Wywiad: Nie chciałabym nikogo zawieść. Publikujemy rozmowę z prudniczanką Patrycją Stefan, która choć dawniej nie lubiła futbolu, to dziś jest prezesem klub piłkarskiego.
 • Jadą na zlot czerwonych samochodów. Strażacy z OSP Prężynka wezmą udział w Ogólnopolskim Zlocie Samochodów Pożarniczych w Strykowie koło Poznania.
 • Policja protestuje. Policjanci domagają się podwyżki płac i poprawy zatrudnienia. Kto będzie protestował wśród prudnickich policjantów?
 • „Demolka” w Prudniku w 1975 roku. Zobacz, jak wyglądały pokazy kaskaderskie w Prudniku w latach 70. XX w.
 • Dni Białej tanecznie i z piłką nożną. Podczas weekendu na stadionie miejskim w Białej odbyło się święto miasta.
 • Jubileusz orkiestry w Rudziczce: By miłość do muzyki nigdy nie wygasła. W sobotę 24 czerwca w Rudziczce obchodzono jubileusz 70-lecia miejscowej orkiestry dętej. Zespół znany jest nie tylko w powiecie prudnickim, zaś jego członkowie pochodzą zarówno z Rudziczki, jak i okolicznych miejscowości.
 • Afryka w Prudniku. Tegoroczne Dni Prudnika rozpoczął „Dzień pieśni religijnej”. Ale na deser po święcie miasta był jeszcze jeden koncert z piosenką wielbiącą Boga. Tym razem bardzo egzotyczny.
 • Głuchołazy: Edmund Szłapka bez pożegnań. Głuchołaski artysta to rocznik 1945, ale twórca nie spoczywa na laurach, ciągle aktywny, nie żegna się z odbiorcami swoich prac, lecz zapowiada kolejne artystyczne spotkania.
 • Biała: Spotkanie artystyczne. 28 czerwca wieczorem odbyło się ciekawe spotkanie literacko-artystyczne w specjalnie udekorowanej sali z udziałem młodzieży z bialskich szkół, Kawiarenki Poetyckiej z Białej oraz Klubu Ludzi Piszących z Prudnika.
 • 47 Centralny Zlot Przodowników Turystyki Motorowej PTTK. Organizatorem tegorocznego zlotu był Oddział Zakładowy PTTK przy PKN Orlen S.A. w Płocku. W spotkaniu wzięli udział członkowie Klubu Turystyki Motorowej Zryw PTTK Prudnik.
 • Wycieczka oświatowej „Solidarności” do Zakopanego. MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Prudniku zorganizował wycieczkę do Zakopanego.
 • Młode pokolenie. Początek wakacji za nami, a my nadrabiamy szkolne zaległości. W „Tygodniku Prudnickim” przeczytacie informacje dotyczące: Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku, Szkoły Podstawowej w Łące Prudnickiej, Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku, Szkoły Podstawowej w Lubrzy. Publikujemy też artykuł na temat stypendiów starosty dla wyróżniających się nauczycieli.
 • Sport (boks): „Kowal” przechodzi na zawodowstwo! Mateusz Kowalczyk podpisał czteroletni kontrakt z grupą Babilon Promotion.
 • Sport (łucznictwo): Złoto, srebrno i brąz. Zobacz dorobek łuczników Obuwnika podczas rozegranych w Bytomiu 33. Mistrzostw Polski Młodzieżowców.
 • Sport (piłka nożna): Wspomnień czar. W 2018 roku minęło 40 lat od ostatniego awansu Pogoni Prudnik do rozgrywek na szczeblu centralnym. Później nasz zespół rywalizował o mistrzowskie punkty już tylko w rozgrywkach wojewódzkich, nawet w klasie B.
 • Sport (piłka nożna): Sezon radości i rozczarowań. Słaba wiosna pozbawiła piłkarzy LZS-u Kujawy szans na utrzymanie w klasie A. Przed spadkiem  udało się za to uratować bialskiej Polonii. Prudnickie drużyny klasy A w statystykach.

CHCIAŁBYŚ JUŻ DZIŚ PRZECZYTAĆ NAJNOWSZY NUMER TYGODNIKA PRUDNICKIEGO? JUŻ WE WTOREK WIECZOREM (OK. GODZ. 21.00)? SZUKAJ NAS NA PLATFORMACH SPRZEDAŻY E-PRASY: egazety.pl, e-kiosk.pl, eprasa.pl.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here