Marika zaśpiewa w Prudniku

0

Nowa prudnicka Agencja Artystyczna WIRy Impresariat po sukcesie koncertu Doroty Sowy Kuzieli zaprasza prudniczan na kolejną ucztę muzyczną. Tym razem zagości u nas Marika – Marta Kosakowska.

– Wokalistka, autorka tekstów, kiedyś kojarzona z muzyką reggae i programem The Voice of Poland, ponad dwa lata temu wydała nowy album, zmieniając całkowicie swój wizerunek artystyczny oraz styl muzyczny – przedstawia ją właściciel agencji Witold Rygorowicz. – Ma na koncie kilkaset zagranych koncertów. Marika prowadziła liczne warsztaty wokalne, w tym prestiżowe warsztaty „Muzyczna Owczarnia”.

Jej muzyczne początki sięgają 2002 roku, kiedy została wokalistką Bass Medium Trinity. Dwa lata później na rynku pojawił się jej pierwszy album „Mówisz i masz”. Przed ogólnopolską publicznością pokazała się w 2007 roku na koncercie w ramach TOPTrendy w Operze Leśnej w Sopocie. Rok później ukazał się jej debiutancki album studyjny „Plenty” wytwórni Pomaton EMI, który uzyskał nominację do nagrody Fryderyk, a sama artystka w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Nominację w kategorii Debiut Roku otrzymała również podczas plebiscytu Superjedynki na 46. Krajowy Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W tym samym roku Marta Kosakowska rozpoczęła współpracę z radiem Roxy FM. W 2010 roku wydała drugi solowy, dwupłytowy album „Put Your Shoes On/Off” nagrodzony dominacją Superjedynek w kategorii Płyta Pop. Rok 2012 to kolejny album „Momenty”, który powstał we współpracy z grupą Spokoarmia. Telewidzowie bliżej poznali Marikę w 2013 i 2014 roku, kiedy to razem z Tomaszem Kammelem prowadziła program The Voice of Poland.

Rok 2015 to – wspominany przez Rygorowicza – artystyczny przełom artystki pokazany poprzez płytę „Marta Kosakowska”. Album zawiera utwory elektroniczne i avant-popowe. Można usłyszeć kwartet smyczkowy (Fair Play Quartet), a każde zaproszonych artystów (Xxanaxx, Buslav, Grubson, Skubas). Nową Marikę można zobaczyć w teledysku do utworu „Tabletki” (link na TerazPrudnik.pl). O wszechstronności artystki świadczy wydanie w 2016 roku książki jej autorstwa pt. „Antydepresanty”.

Będziemy mieli więc okazję zobaczy i usłyszeć piosenkarkę uznaną i z poważnym dorobkiem artystycznym. Koncert odbędzie się 26 września w Kinie „Diana” w Prudniku o godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł można nabyć:

  • w kasie kina „Diana”
  • w Biurze WIRy Impresariat (Inkubator Przedsiębiorczości, Pl. Zamkowy 2, pok. 1-1)
  • poprzez stronę kupbilecik.pl

UWAGA! Marika, Formusic Management i WiRy Impresariat organizują w Prudniku 25 września warsztaty wokalne „Rozśpiewaj się z Mariką”. Zapisy i informacje: justyna@formusic.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: „Warsztaty Prudnik, imię i nazwisko”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here