Bez pożegnań

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W Małej Galerii w Centrum Kultury w Głuchołazach swoje prace zaprezentował znany na polsko-czeskim pograniczu artysta Edmund Szłapka. Wybór prac, poprzez swoją różnorodność, był swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowej twórczości, ale zgodnie z tytułem prezentacji Szłapka nie żegnał się, wręcza zapowiadał dalszy ciąg i kolejne okazje do spotkań artystycznych.

(fot. Grzegorz Weigt)

Jak na bogaty życiorys twórczy wystawa nie jest duża, ale pomysłowa aranżacja, otwarte walizki i zamknięte kufry, powykładane akwarele, grafiki tworzą bardzo emocjonalny przekaz. Edmund Szłapka – Wielkopolanin, wykształcony w Poznaniu, po studiach zamieszkał z Głuchołazach i tak żyje tutaj przez dziesiątki lat, dziś pokazując to miasto i jego okolice, Góry Opawskie na wielu pracach. Nie tylko Głuchołazy są tematem rysunków, są tu też tańczące postacie, wiele humoru, także w cyklu z kotami.

Piękną pamiątką po spotkaniu z twórczością artysty jest album, który można przy tej okazji zdobyć, podczas wernisażu 29 czerwca także z wpisem Edmunda Szłapki. Kilkudziesięciostronicowa książka zawiera bogaty zbiór prac tego artysty. Książka ze wstępem Agnieszki Tomczyszyn-Harasymowicz, słowem od autora, to nie tylko wspaniały spacer po mieście Głuchołazy, z Biskupią Kopą w tle, ale też żarty, trochę informacji o artyście, o sztuce, o mieście.

Na promocję albumu „Bez pożegnań” w op(r)awie mini wystawy Edmunda Szłapki zaprosili: Centrum Kultury w Głuchołazach i Księgarnia Zygmunt Raba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here