Mocni w dźwiękach

0
(fot. Grzegorz Weigt)

We wtorek 26 czerwca odbył się pierwszy koncert w ramach tegorocznych Dni Prudnika, które potrwają do niedzieli 1 lipca, codzienne przynosząc interesujące wydarzenia; turystyczne, historyczne, muzyczne, sportowe. W zasadzie, dyrektor POK Ryszard Grajek wprowadzając w koncert zapowiedział swego przedłużenie tych dni poprzez koncert Claret Gospel – grupy misjonarzy Klaretynów z Wybrzeża Kości Słoniowej, który odbędzie się 5 lipca o godz. 17.00 na scenie plenerowej Prudnickiego Ośrodka Kultury.

(fot. Grzegorz Weigt)

Wspomniany, wtorkowy koncert, jako „Dzień pieśni religijnej” miał miejsce w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla. Nie była to najlepsza lokalizacja dla tego rodzaju muzyki, ale planowany występ na scenie plenerowej w ogrodzie POK-u nie mógł dojść do skutku ze względu na kapryśną pogodę (nieco wcześniej deszcz, burza). Ale i tak się udało. Wystąpiły dwa zespoły prezentujące dość odmienny rodzaj muzyki. Wprawdzie w obu przypadkach była to jednoznacznie pieśń religijna, śpiewanie dla chwały Bożej, jednak różne w sposobie wykonania.

Jako pierwszy wystąpił zespół „Serce Dawida”. To lżejsza muzyka, raczej z krainy łagodności, poetycka, kołysząca. Grał tu m.in. Dawid Brzozowski, który nie tylko wystąpił, ale i koncert poprowadził, a nawet zarejestrował na kamerze. I jak tu nie wierzyć w działanie Ducha Świętego. Jako drugi zaprezentował się zespół „Mocni w wierze”. To już była zdecydowanie mocniejsza, rockowa muzyka.

(fot. Grzegorz Weigt)

W obu grupach wystąpiły osoby na co dzień zajmujące się różną działalnością, jednak w tej odsłonie zaprezentowały się wyjątkowo profesjonalnie. Były to osoby z Głuchołaz, Prudnika, Głogówka, Białej i może jeszcze z innych miejscowości, w każdym bądź razie muzycy z najbliższych okolic i z tego możemy być dumni. Składy nieco się uzupełniały, w pierwszym zespole wystąpili: Tomasz Hęciński (gitara), Wiktor Fudali (gitara basowa), Justyna Grelich i Manuela Nocoń (śpiew), Jakub Osiecki (instrumenty perkusyjne), Dawid Brzozowski (instrumenty klawiszowe, śpiew). „Mocni w wierze” wystąpili w składzie: Artur Przybylski (gitara, śpiew), Grzegorz Gil (gitara basowa), Maciej Przybylski (gitara), Jakub Osiecki (perkusja), Justyna Grelich (śpiew).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here