Sukces biznesmena z Prudnika: Tomasz Kuszła menedżerem roku branży motoryzacyjnej

0

Podczas konferencji „AutoEvent” (19-21 czerwca) skupiającej wiodące koncerny motoryzacyjne w Polsce tytułem Menedżera Roku uhonorowano prezesa Spółdzielni Pionier w Prudniku.

– To była jedna z największych niespodzianek AutoEventu! Szefowie największych koncernów motoryzacyjnych musieli uznać wyższość przebojowego młodego biznesmena z Prudnika w woj. opolskim. Managerem roku został 34-letni Tomasz Kuszła, prezes Spółdzielni Pionier, która jest producentem części samochodowych – czytamy na stronie organizatora konferencji Polskiej Izby Motoryzacji. – Pan Tomek i jego ludzie pokazują jak niewielka firma potrafi rozepchnąć się łokciami na rynku i konkurować z największymi światowymi gigantami. Nas ujmuje skromność młodego managera, który skierował aplauz publiczności na swój zespół i podkreślał zasługi współpracowników. Panie Tomku, gratulacje dla Pana i całego Zespołu!

Spółdzielnia Pionier jest jedną z najstarszych firm działających na prudnickim rynku (powstała w 1951 r.). W latach 60. XX w. rozpoczęła współpracę z zakładami przemysłu motoryzacyjnego i tak jest do dzisiaj. O rozwoju firmy świadczy rozbudowa zakładu. W 2017 roku na terenie zakładu powstała nowa hala. Na koniec ubiegłego roku w firmie pracowało 167 osób. Spółdzielnia dostarcza części samochodowe dla takich marek jak: Ford, Fiat, Volkswagen, Bentley, Toyota, Audi, Lancia, BMW, Mini, Peugeot, Opel, Porsche, Citroen, Suzuki, Volvo, Saab, Hyundai, Abarth.

Branżowa konferencja „AutoEvent” organizowana jest przez Polską Izbę Motoryzacji nieprzerwanie od roku 2005. Uczestnikami tego największego corocznego spotkania są przedstawiciele firm dostarczających części i komponenty do produkcji nowych samochodów (na tzw. pierwszy montaż), czyli TIER1, TIER2, TIER3 oraz OEM. W gronie uczestników są również firmy zajmujące się produkcją/ dostarczaniem materiałów i fabrykatów, maszyn, urządzeń, narzędzi, robotów, automatyki i oprogramowania dla przemysłu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here