Zapisy na Rajd Prudnik – Pradziad od 27 czerwca

0

Ilu wędrowców w tym roku dotrze na szczyt Pradziada maszerując z Prudnika? Ekstremalny Rajd Prudnik – Pradziad odbędzie się 11 sierpnia. Tygodnik Prudnicki wspiera organizacyjnie tą niecodzienną wyprawę.

Rajd polega na przejściu określonej przez organizatora trasy (w większości oznakowanymi szlakami turystycznymi) z Prudnika na Pradziad w ciągu 14 godzin. Do przejścia jest około 60 km w terenie górskim i ze sporymi przewyższeniami. Wędrowcy zaczynają na wysokości 265 m np.m. i kończą na 1491 m., ale po drodze należy doliczyć pośrednie góry i wzniesienia. Co roku trasa jest nieco inna, więc wędrowcom impreza się nie nudzi, bo za każdym razem przemierzają inne okolice. Z góry – po podsumowaniu rajdu – zabierają uczestników autokary prosto na start do Prudnika. Ci, którym nie uda się dotrzeć na szczyt, odbierani są powrotnym autobusem z wyznaczonych punktów na trasie.

Zapisy ruszają 27.06.2018 o północy (czyli w nocy z 26 na 27). Podobnie jak w ubiegłym roku organizator – Oddział PTTK w Prudniku – ustalił limit osób, które mogą się zapisać: 150, przy czym 15 miejsc rezerwuje organizator.

Zapisy prowadzone będą poprzez dokonanie przelewu w wysokości 30 złotych na konto organizatora (NIE BĘDZIE ZAPISÓW W BIURZE ODDZIAŁU).

  • Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku
  • Bank Spółdzielczy w Prudniku
  • 06 8905 0000 2000 0000 1401 0001

W TYTULE WPŁATY NALEŻY WPISAĆ:

  • Rajd Prudnik – Pradziad
  • imię i nazwisko uczestnika
  • miejscowość zamieszkania (nie adres)
  • numer telefonu, który będzie używany podczas rajdu

Wpłata będzie równoznaczna z akceptacją regulaminu imprezy, który opublikowany zostanie na stronie Prudnickiego Maratonu Pieszego przed 27 czerwca.

W ubiegłym roku zapisy trwały 2 tygodnie, stąd organizatorzy nie przewidują, by w tym roku było inaczej. Na wspomnianej wyżej stronie należy śledzić aktualnie wiadomości, zwłaszcza tą o zamknięciu zapisów.

UWAGA! WPŁATY DOKONANE PRZED 27.06.2018 – GODZ. 0.00 NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANIE. To ważne!

Komandorami rajdu są: Andrzej Dereń, pomysłodawca rajdu i Grzegorz Polak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here