Zatrzymany za rozbój oraz groźby na tle rasowym

1
(fot. KPP Prudnik)

Do zdarzenia doszło w centrum Prudnika

Jak ustalili policjanci 33-letni pracownik lokalu gastronomicznego dostarczył telefoniczne zamówienie pod wskazany adres. Tam został napadnięty i skradziono mu torbę z jedzeniem. Pokrzywdzony swoje straty oszacował na ponad 200 złotych.
Policjanci zajmujący się tą sprawą powiązali z tym zdarzeniem, inne zajście, które miało miejsce w restauracji, w której pracował 33-latek. Wówczas młody mężczyzna miał wejść do restauracji i znieważyć właściciela na tle etnicznym, narodowościowym oraz grozić mu pozbawieniem życia.
Prudniccy kryminalni na podstawie pracy operacyjnej oraz zebranych dowodów, kilka dni później zatrzymali młodego mężczyznę, którego podejrzewali o te przestępstwa. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Prudnika. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju, znieważenia oraz gróźb karalnych na tle etnicznym. Wobec 17-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz kontaktowania się z nim. Teraz za takie przestępstwa grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

(Źródło: KPP Prudnik)

Więcej w środowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here