Mamy to! Biała, Prudnik i Głogówek liderami Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego!

0

Przed chwilą w Opolu ogłoszono wyniki II Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W subregionie prudnicko-głubczycko-krapkowickim wybrano: 2 projekty subregionalne, 2 projekty z powiatu prudnickiego (!) oraz 1 projekt z powiatu krapkowickiego. Górą projekty z Białej, Prudnika i Głogówka!

W naszym subregionie oddano rekordową w województwie opolskim liczbę głosów – 51 tysięcy.

Najwięcej głosów – 9933 zdobył projekt subregionalny „Duży koncert w małych gminach”, który przygotowali członkowie Bialskiej Orkiestry Dętej. Efektem zadania będzie nie tylko zakup instrumentów muzycznych, ale i organizacja koncertów w kilku miejscowościach.

7649 głosów zdobyło zadanie powiatowe przygotowane przez Damiana Szepelawego – „Organizacja cyklu dziewięciu imprez integracyjnych na terenach wiejskich gminy Prudnik”. Tu o efekcie projektu mówi sam tytuł zadania.

Kolejny projekt subregionalny, który zostanie zrealizowany to „Poprawa bezpieczeństwa na obiektach sportowych II” z 6258 głosami. Na czwartym miejscu pod względem zebranych głosów – ale również do dofinansowania – znalazło się zadanie „Wspierajmy się razem!!! Rehabilitacja dla seniorów, integracja sensoryczna dla dzieci oraz wspomaganie rozwoju niepełnosprawnych”, które promowała Gmina Głogówek we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym (3485 głosów).

Powiat prudnicki jest wielkim wygranym aktualnej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Bardzo dobre wyniki głosowania projektów dotyczących Białej i Prudnika wynikały z połączenia sił grup inicjatywnych z obu gmin, które promowały głosowanie na oba projekty (można było oddać po jednym głosie na zadanie subregionalne i powiatowe).

„Tygodnik Prudnicki” wspierał tę inicjatywę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here