Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (13 czerwca)

0

Stulatka z Prudnika. W piątek 8 czerwca swoje setne urodziny obchodziła Kunegunda Klóska. Zobacz, co jeszcze będziesz mógł przeczytać (środa, 13 czerwca). Oto zapowiedzi:

 • Echa kryminału na Kolejowej: Są sankcje dla Pogoni. Kara finansowa w wysokości 1.500 zł i zakaz rozegrania z udziałem publiczności dwóch pierwszych zawodów o mistrzostwo IV ligi sezonu 2018/2019 w charakterze gospodarza – takie sankcje nałożył wydział dyscypliny Opolskiego Związku Piłki Nożnej na Pogoń.
 • Trwa wielka mobilizacja. Działacze pierwszoligowej Pogoni Prudnik budują budżet na nadchodzący sezon. Konkretną deklarację złożył burmistrz Fejdych, a szefostwo Grupy Górażdże zaprasza zarząd klubu na rozmowy. Liczy się każda pomoc.
 • Sąd przyjechał do „jaśnie państwa”. W Prudniku kontynuowano proces 36-letniego Sebastiana K. oskarżonego o zabójstwo dwóch kobiet. Sprawę rozpoznaje opolski Sąd Okręgowy, jednak z powodu niestawienia się części świadków na poprzednią rozprawę zorganizowano sesję wyjazdową w grodzie Woka.
 • Piknik ze „złotym pociągiem”. Bodaj największą atrakcją jubileuszowego 10. Pikniku Kolejowego „Koleją po pograniczu polsko-czeskim” w Racławicach Śląskich (9-10 czerwca) była możliwość przejechania się pociągiem ze słynną lokomotywą Ty42-24 do Głogówka i Prudnika. Mnóstwo niespodziane czekało też na miłośników kolei na racławickim dworcu.
 • Pomóż zorganizować koncert z przeszłości. Partnerstwo Borów Niemodlińskich chce zorganizować koncert pieśni ludowych w oparciu o słynne nagrania Paula Schmidta z ziemi prudnickiej.
 • Jakie podzielniki. Zbigniew Świercz zadaje pytania władzom Spółdzielni Mieszkaniowej w Prudniku dotyczące systemów rozliczenia zużycia ciepła. W gazecie publikujemy odpowiedzi Zarządu SM.
 • Personalna komedia. W Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku wciąż trwa bezkrólewie.
 • Stwórzmy coś, co zostanie, gdy nas już zabraknie. Przedstawiciele samorządów i służb mundurowych z terenu nadleśnictwa Prudnik posadzili w piątek 8 czerwca drzewa w Samorządowej Ali Niepodległości, która powstała w lesie nieopodal leśniczówki Kubice.
 • Seria wypadków. W ciągu czterech dni na drogach powiatu prudnickiego doszło do pięciu groźnych wypadków. Piszemy o okolicznościach ich powstania.
 • Polska rodziną silna. Takie było hasło odbywającego się w ponad sześćdziesięciu miastach Polski Marszu dla Życia i Rodziny.
 • Biała: Detale budują całokształt. Drobne elementy architektury tworzą wizerunek całości. Może być albo nijaka, „fabryczna” estetyka, albo zbiór pojedynczych detali przyciągających uwagę swoją wyjątkowością.
 • Korfantów: Za nami Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej. Moc wzruszeń, ale i rozrywki towarzyszyły uczestnikom koncertu w Korfantowie w ramach II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej.
 • Biedrzychowice: Świętowanie tradycji. W 2016 roku Muzeum Ziemi Prudnickiej, otwierając wystawę poświęconą etnografii wydało książkę „Spojrzenie przez gardinkę Wielokulturowość Górnego Śląska na przykładzie Ziemi Prudnickiej”. Teraz ukazało się drugie, poszerzone wydanie tej publikacji.
 • Sztuka nie tylko użytkowa. Czwarta wystawa z cyklu „Sztuka nas łączy” organizowanego przez Prudnicki Ośrodek Kultury i MIKS Krnov przyniosła prezentację twórczości dwóch mistrzów w swoim fachu. Czechy prezentuje Svatoslav Böhm, Polskę Marian Molenda z Nysy.
 • Kącik prawny: Alimenty w trzech pytaniach. Czym są alimenty? – na to pytanie odpowie czytelnikom adwokat mec. Agata Zwojewska.
 • Wywiad: Dania, jak w najlepszej sytuacji. Okres wielkanocny już za nami, ale miło powspominać świąteczny żurek, sernik, faszerowane jajka. To właśnie wielkanocnej potrawy były motywem przewodnim konkursu „Regionalne Smaki 2018”. Uczennice Zespołu Szkół Rolniczych: Kasia Malik i Pola Blak zajęły w nim I miejsce, zaś drugi zespół: Bernadetta Mielnik i Paweł Klose – miejsce IV. O ich sukcesie piszemy w wywiadzie Grażyny Jaślar.
 • Sport (piłka nożna): Zostawili na boisku całe serducho. Prudnicka drużyna UKS Orlik Rocznik 2007 wzięła udział w dwudniowym turnieju piłki nożnej Warmia Cup w Lidzbarku Warmińskim. Na 32 występujące drużyny zajęła 9 miejsce. Co warte podkreślenia, byli najmłodszą drużyną w turnieju.
 • Sport (piłka nożna): Dały z siebie wszystko w upale. Uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku wywalczyły srebrny medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
 • Sport (łucznictwo): Pod dyktando prudniczanek. Łuczniczki Obuwnika zdominowały rywalizację podczas II rundy Pucharu Juniorów Młodszych w Dobrczu.
 • Sport (piłka nożna): Powiało „piaskownicą”. Po rocznej przerwie Pogoń Prudnik powróciła do IV ligi, ale trudno ocenić jak przygotowana przystąpi do rozgrywek w wyższej lidze. Radość z awansu przyćmiona została nieoczekiwanym i zaskakującym oświadczeniem zarządu klubu o rezygnacji z pełnionych funkcji w stowarzyszeniu MKS Pogoń Prudnik – pisze Mieczysław Matczak. W gazecie publikujemy również oświadczenie zarządu klubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here