Echa kryminału na stadionie: Są sankcje dla Pogoni

0

Kara finansowa w wysokości 1.500 zł i zakaz rozegrania z udziałem publiczności dwóch pierwszych zawodów o mistrzostwo IV ligi sezonu 2018/2019 w charakterze gospodarza – takie sankcje nałożył wydział dyscypliny Opolskiego Związku Piłki Nożnej na Pogoń.

Gremium wytknęło prudnickiemu klubowi brak zabezpieczenia należytego porządku na stadionie, w wyniku czego doszło do bandyckiego wręcz ekscesu miejscowych kibiców. Przypomnijmy, że w przerwie spotkania 29. kolejki klasy okręgowej pomiędzy Pogonią a LZS-em Jędrzychów napadniętemu działaczowi drużyny przyjezdnej wybito zęby. Sprawca jest już w rękach policji. Gościom skradziono również banner.

Tymczasem zarząd MKS Pogoń Prudnik zdecydował o przekazaniu 1.000 zł zebranych z własnych, prywatnych środków, na konto niedawnego rywala.

– Niech chociaż ta symboliczna kwota będzie formą zadośćuczynienia dla klubu z Jędrzychowa, za poniesione straty w wyniku chuligańskich i patologicznych zachowań, które miały miejsce na naszym stadionie – argumentują.

Działacze zachęcają też swoich kibiców do wpłat pieniędzy na leczenie pokrzywdzonego masażysty z Jędrzychowa.  Szczegóły na fanpage’u Pogoni (www.facebook.com/mkspogonprudnik/).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here