Sternicy świeżo upieczonego IV-ligowca podają się do dymisji

0

Członkowie zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Prudnik podjęli zaskakującą decyzję – z dniem 30 czerwca rezygnują z pełnionych funkcji

Powodów takiej decyzji jest mnóstwo. Trudno wymienić je wszystkie, odpowiednio opisać, gdyż wówczas niniejszy komunikat zawierałby kilka stron tekstu. O wszystkich powodach poinformujemy na piśmie złożonym podczas walnego zebrania – czytamy na stronie internetowej Pogoni. – Od samego początku naszej działalności w klubie, wkładaliśmy do naszej społecznej pracy w ramach wolontariatu, mnóstwo entuzjazmu, nowych pomysłów i zaangażowania. Od początku wykonywaliśmy naszą pracę z radością i przyjemnością. Niestety dosyć szybko czynniki zewnętrzne zweryfikowały nasz entuzjazm. Praca społeczna w ramach wolontariatu cechuje się tym, iż jedyną nagrodą jest własna satysfakcja z jej wykonywania, na rzecz szeroko pojętego lokalnego społeczeństwa. Niestety ta satysfakcja jest skutecznie nam odbierana. Kiedy obecny zarząd w lutym 2016 roku obejmował stery w klubie, miał do dyspozycji 35 zawodników i jednego trenera, który ogłosił decyzję o rezygnacji. Dziś w klubie jest ponad 200 zawodników i 11 trenerów. Klub reprezentowany jest przez 7 drużyn ligowych, a także grupy orlików, skrzatów i żaków. Klub przez okres działalności obecnego zarządu, zakupił ogromną ilość sprzętu sportowego, wyposażenia klubu, a także sprzętu niezbędnego do organizacji meczu i imprez. Z dużym powodzeniem udało się dzięki działaniom członków zarządu prowadzić klubowe media, zwiększając kilkukrotnie ich zasięg i popularność. To wszystko w nieco ponad 2 lata działalności.
Wiele rzeczy udało się zrobić, zapewne też sporo niestety nie udało się zrobić. Mamy tego pełną świadomość. Jednak do tego potrzeba wspólnej pracy wielu osób i instytucji. Wspólnej pracy, czyli szeroko pojętej współpracy. Tej współpracy niestety nie ma, a obserwujemy, że dla zbyt dużej ilości osób, skład personalny obecnego zarządu klubu, stanowi problem. Zarząd zobowiązuje się jednocześnie do zakończenia wszystkich niezbędnych działań w klubie, w tym m.in. związanych z chuligańskim incydentem podczas ostatniego meczu drużyny seniorów, jak również dołoży wszelkich starań, by rezygnacja nie wpłynęła na przygotowanie wszystkich drużyn do nowego sezonu. Już dziś zapraszamy do działania wszystkich chętnych, szczególnie tych, którzy przez okres naszej działalności, uzurpowali sobie prawo do oceny naszej pracy i wskazywania kierunków działania. Tych, którzy na ocenach i wskazówkach kończyli swoją czynną działalność, nacechowaną tylko i wyłącznie krytyką, przy zachowaniu jednocześnie totalnie biernej postawy. W trosce o szeroko pojęte dobro MKS Pogoń Prudnik, mamy ogromną nadzieję, że nasi następcy, będą potrafili wykonywać swoje działania jeszcze lepiej.

OBECNY ZARZĄD MKS POGOŃ (WEDŁUG STRONY KLUBOWEJ)

Grzegorz Pawlak – prezes zarządu
Bogdan Butor – wiceprezes
Marek Muszyński – wiceprezes
Łukasz Płocha – skarbnik
Mariusz Bielawa – członek zarządu
Armin Łubniewski -członek zarządu
Łukasz Redel – członek zarządu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here