Polonia zaśpiewa w Korfantowie

0

W ramach II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej w niedzielę 10 czerwca w kościele pw. Trójcy Świętej w Korfantowie odbędzie się koncert „Polska sercem wyśpiewana”.

Na tegoroczny festiwal składa się cykl koncertów, które od 6 do 11 czerwca odbywają się w Brzegu, Gogolinie, Otmuchowie, Opolu i Korfantowie. Organizatorem wydarzenia, w którym swój udział zapowiedzieli wykonawcy z: USA, Kanady, Francji, Hiszpanii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Białorusi, Republiki Czeskiej, Litwy, Włoch, Australii i Łotwy jest opolski oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

– Pomysłodawczynią festiwalu jest Halina Nabrdalik, dziennikarka Radia Opole, a zarazem prezes opolskiego oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” – czytamy na stronie internetowej Radia Opole. – W swojej działalności społecznej na rzecz Polaków mieszkających poza krajem odkryła, że młodzi polonusi nie zawsze znają polskie piosenki. Stąd pomysł festiwalu, którego głównym celem jest popularyzacja polskiej piosenki w szeroko rozumianych kręgach polonijnych, a także kreowanie żywych, serdecznych więzi Polonii z Ojczyzną.

Na koncert w Korfantowie zapraszają: burmistrz miasta, proboszcz parafii i  Dom Kultury. Początek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here