Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (6 czerwca)

0

Kryminał na stadionie, wybito działaczowi zęby

W ostatnim domowy meczu w tym sezonie prudnicka Pogoń rozbiła LZS Jędrzychów 6:0. Niestety widowisko sportowe spadło na drugi plan. Zobacz, co jeszcze będziesz mógł przeczytać (środa, 6 czerwca). Oto zapowiedzi:

 •  „Wy cygańskie brudasy”. Między innymi takie słowa mieli usłyszeć pod swoim adresem prudniccy Romowie, którzy twierdzą, że padli ofiarą rasizmu.
 • Mówimy nie waszej uchwale. Podczas sesji Rady Powiatu w Prudniku radni przegłosowali uchwałę intencyjną w sprawie rozwiązania Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół Rolniczych i utworzenia na ich bazie Centrum Kształcenie Zawodowego i Ustawicznego Nowoczesnych Technologii Rolnictwa oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. W sesji uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych, którzy dali wyraz niezadowolenia z podjętej decyzji.
 • Komfort dla pacjentów i pracowników. W Prudnickim Centrum Medycznym uroczyście otwarto Pracownię Diagnostyki Obrazowej. Uczestniczący w spotkaniu goście zgodnie podkreślali, że opinia o prudnickim szpitalu poprawia się.
 • Wydobyła  z nich kobiecość. Podopieczne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku wzięły udział w warsztatach makijażu.
 • Wspominali lata nauki w liceum. Z okazji 40. Rocznicy matury w Prudniku spotkali się absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z 1978 roku.
 • Czytelnik pyta: Dlaczego asfalt zamiast kostki? Czytelnicy w liście do redakcji pyta, dlaczego w ramach modernizacji ul. Kolejowej w Prudniku chodniki pokryto nawierzchnią asfaltową.
 • Zawsze gotowi i wyszkoleni. Strażacy z OSP Moszczanka ukończyli trwające prawie miesiąc szkolenie.
 • Detale budują całokształt. W bialskim zaułku stanął hydrant retro z herbem miasta.
 • Wystawie stuknęło oczko. Około 300 stoisk zapełniło się podczas 21. Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego w Prudniku.
 • Wspomnienie (raz jeszcze): Poeta Tadeusz Soroczyński. 18 maja zmarł Tadeusz Soroczyński, nauczyciel, poeta, animator kultury, zasłużony dla kultury naszego regionu. Uczestnik Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu i Opolskiej Jesieni Literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Mieszkaniec ziemi prudnickiej.
 • Kolnowice: Nowy sołtys kontynuuje działania poprzednika. W cyklu wiejskich zebrań w gminie Biała, do Kolnowic trzeba było wrócić, aby po śmierci sołtysa wybrać następcę.
 • Brożec: Rozśpiewany, roztańczony… Chór Brosci Chorus i młodzieżowy zespół taneczny Przecinek, to artystyczne wizytówki Brożca.
 • Archiwum odkrywcy: Kataster – rzecz o podatkach. W ubiegłym tygodniu odbyła się promocja niecodziennej książki – „Historyczne powiaty bialski i prudnicki w Katastrze Karolińskim z lat 1722/26”. Co w niej znajdziemy, w tym jakie miejscowości, przeczytacie w recenzji w „Tygodniku Prudnickim”.
 • Archiwum odkrywcy: O górnośląskim ziemiaństwie. Czasy husyckie, sławne rody ziemi prudnickiej, konflikty doby reformacji i kontrreformacji, rezydencje szlacheckie w okolicach Głogówka i Prudnika – o tym wszystkim można było usłyszeć 1 czerwca podczas konferencji naukowej pt.: „Ziemiaństwo na Górnym Śląsku u progu ery nowożytnej: pochodzenie, znaczenie i upadek” w Muzeum Regionalnym w Głogówku zorganizowanej przez członków Komisji Historycznej Powiatu Prudnickiego z Northeim.
 • Sport (taekwondo): Przywieźli „worek” medali. W Kaliszu odbyły suę Mistrzostwa Polski w Taekwon-do, w których udział brało blisko 600 zawodników i zawodniczek  z całego kraju. Podczas imprezy wyłoniono kadrę narodową, która w sezonie 2018/2019 będzie reprezentowała nasz kraj na zawodach narodowych. Poznaj wyniki zawodników z sekcji w Prudniku i Korfantowie.
 • Sport (piłka nożna): Pożegnanie Pogoni z „okręgówką”. Piłkarze Pogoni Prudnik przyzwyczaili ostatnio kibiców do wysokich zwycięstw i nic też dziwnego, że rozgrywki w rundzie wiosennej na własnym boisku zakończyli tak wysoka wygraną (z LZS Jędrzychów). Goście nie będą mile wspominać pobytu w Prudniku nie tylko po wysokiej porażce, ale również po brutalnym pobiciu klubowego działacza. Z kolei w meczu z GKS Głuchołazy Pogoń uległa rywalowi z koziego miasta.
 • Sport (lekkoatletyka): Ścigali się, pchali kulą i skakali w dal. Na stadionie Ośrodka Sportu i rekreacji w Prudniku odbyły się kolejne mistrzostwa powiatu w lekkoatletyce. Tym razem na starcie stanęli najstarsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści.
 • Sport (kolarstwo): Walczyli na górskiej trasie. Dowiedz się, jak poradzili sobie reprezentanci ziemi prudnickiej podczas VI Prudnickiego Maratonu MTB.
 • Sport (karate WKF): Nie zwalniają tempa. W Głubczycach rozegrano 9. już edycję Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w olimpijskim karate według przepisów WKF.  Prudnik reprezentowali karatecy Zarzewia.

CHCIAŁBYŚ JUŻ DZIŚ PRZECZYTAĆ NAJNOWSZY NUMER TYGODNIKA PRUDNICKIEGO? JUŻ WE WTOREK WIECZOREM (OK. GODZ. 21.00)? SZUKAJ NAS NA PLATFORMACH SPRZEDAŻY E-PRASY: egazety.pl, e-kiosk.pl, eprasa.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here