PATRONAT TP : Ziemiaństwo na Górnym Śląsku

0

Wtorkowe spotkanie dotyczące historii Kierpnia rozpoczęło Tydzień Historyczny zorganizowany przez Komisję Historyczną Powiatu Prudnickiego we współpracy z muzeami w Głogówku i Prudniku.

Dziś w Centrum Tradycji Tkackich w Prudniku odbędzie się promocja książki „Historyczne powiaty bialski i prudnicki w Katastrze Karolińskim 1722/1726”. Początek o godz. 18.00. Z kolei w czwartek (31 maja), w Kórnicy, zaplanowano promocję publikacji Andreasa M. Smarzlego „Stulecie życia wiejskiego na Górnym Śląsku w obiektywie – Historyczne fotografie z Kórnicy” (godz. 15.00).

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Tydzień Historyczny

Zwieńczeniem Tygodnia Historycznego będzie konferencja „Ziemiaństwo na Górnym Śląsku u progu ery nowożytnej: pochodzenie, znaczenie i upadek (1428-1648)”. Podczas spotkania będzie można usłyszeć wykłady: Kamila Adamusa (Uniwersytet Opolski), Joachima Himanka (HKKNOS), Ralpha Wrobla (HKKNOS), Andreasa Smarzlego (HKKNOS), Aleksandra Devosges Cubera (Muzeum Regionalne w Głogówku), Ewy Kalbarczyk-Klak (Narodowy Instytut Dziedzictwa) i Petera Ernsta (HKKNOS). Tytuły wykładów publikujemy na plakacie. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Głogówku i trwać będzie od godz. 9.00 do 17.30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here