Nauczyciele i uczniowie: Mówimy nie waszej uchwale

0
(fot. Andrzej Dereń)

Podczas dzisiejszej (30 maja)  sesji Rady Powiatu w Prudniku radni przegłosowali uchwałę intencyjną w sprawie rozwiązania Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół Rolniczych i utworzenia na ich bazie Centrum Kształcenie Zawodowego i Ustawicznego Nowoczesnych Technologii Rolnictwa oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. W sesji uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych, którzy dali wyraz niezadowolenia z podjętej decyzji.

(fot. Andrzej Dereń)

– Młodzież podziękuje państwu jesienią! – krzyknął wychodząc z sali jeden z uczniów. Wcześniej list odczytały dwie uczennice: – Rolnik istniał od zawsze, nasi rodzice tutaj chodzili.

Ideę przekształceń wyjaśniał wicestarosta Janusz Siano, który podkreślał, że uchwała ma charakter intencyjny, nie jest związana ani ze zmianą siedziby szkół wchodzących w skład dotychczasowych zespołów (tego dotyczy inna uchwała, którą zakwestionował kurator), warunków nauczania i zatrudnienia nauczycieli. Starosta Radosław Roszkowski mówił z kolei, że zmiany podyktowane są malejącą liczbą uczniów oraz chęcią zmniejszenia deficytu w powiatowej oświacie, który ma wynikać ze zbyt rozbudowanej bazy w postaci zbędnych budynków.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrzawa po odwołaniu dyrektora Rolnika

Ostatecznie stosunkiem głosów: 11 za, 3 przeciw i jeden wstrzymujący się radni przegłosowali uchwałę. Po tym nauczyciele i uczniowie opuścili salę obrad, pozostawiając przed jej drzwiami przygotowane wcześniej transparenty.

Więcej na ten temat, argumenty obu stron, w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here