Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (30 maja)

2

Dyrektor „Rolnika” odwołany. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nowoczesnych Technologii i Rolnictwa – taką nazwę ma nosić nowa placówka oświatowa w Prudniku, którą powiat zamierza utworzyć od września tego roku. Jednocześnie planuje powołać do życia Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, jako autonomiczną jednostkę. Kadra pedagogiczna i rodzice uczniów Zespołu Szkół Rolniczych są zbulwersowani tym pomysłem. Na dodatek we wtorek Zarząd Powiatu odwołał ze stanowiska dyrektora zespołu Sławomira Hajdeckiego. Zobacz, co jeszcze będziesz mógł przeczytać (środa, 30 maja). Oto zapowiedzi:

 • Będzie dalej dążyć do celu. Aleksandra Bodora została Miss Opolszczyzny 2018. Jak powiodło się pochodzącej z Krobusza Iwonie Niewiadomskiej, o tym piszemy w gazecie.
 • Rozpoznajesz tego mężczyznę? Prudnicka policja poszukuje sprawcy sklepowej kradzieży. Przestępstwo miało miejsce 23 lutego (przy ul. Ratuszowej), ale dopiero teraz „niebiescy” otrzymali zgodę prokuratury na upublicznienie wizerunku sprawcy.
 • Chwile grozy na Piastowskiej. Pięćdziesięciosiedmioletni mężczyzna wyrzucał przez okno wyposażenie mieszkania. To cud, że nikt nie został ranny.
 • Muzyka: Michał Buczek ze złotą płytą! Ostatni krążek Michała Buczka doczekał się statusu złotej płyty (minimum 15 tys. sprzedanych egzemplarzy).
 • Komentarz: Uzależnieni od zmian. Jednym z gorących tematów w naszym powiecie, głównie w gminie Prudnik, jest próba reformy w szkolnictwie powiatowym, a dokładniej zmiana sieci szkół. Otóż okazuje się, że nowy wicestarosta od razu po objęciu stanowiska w dziwny dość sposób swojej funkcji podjął się napastliwie reformowania powiatowego szkolnictwa – pisze Dariusz Kolbek.
 • Jerzy Czerwiński o pracach Senatu. Senator PiS pisze o zmianach w Kodeksie Wyborczym wprowadzonym przez parlament. Warto ten materiał przeczytać uważnie.
 • Złote i Diamentowe Gody. W Lubrzy i Prudniku odbyły się uroczystości wręczenia prezydenckich medali dla par małżeńskich obchodzących jubileusze zawarcia związku. W gazecie publikujemy fotografie jubilatów.
 • Święte małżeństwo i święty kapłan. W czwartek 24 maja w sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku odbyło się spotkanie autorskie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem.
 • Wędrowiec: Konkurs z grą miejską. Drużyny Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku oraz ze Szkoły Podstawowej w Szybowicach wygrały tegoroczny Konkurs Krajoznawczy „Czy znasz ziemię prudnicką?”. Dowiedz się, jakie zadanie otrzymali uczestnicy rywalizacji.
 • Wędrowiec: Gdzie się wybrać w czerwcu. Żaden Facebook, ani strona internetowa nie przedstawia tak pełnego i wyselekcjonowanego zestawu wydarzeń, co ten przygotowywany przez nas co miesiąc w dodatku turystycznym „Wędrowiec”. Najciekawsze, najważniejsze wydarzenia na polsko-czeskim pograniczu w powiecie prudnickim, Górach Opawskich oraz okolicach Karniowa i Jesenika.
 • Wędrowiec: Szlakiem Warowni Jurajskich. W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę – Dąbrowski Klub Turystyki Motorowej PTTK zorganizował V Ogólnopolski Zlot Turystów Zmotoryzowanych „Szlakiem Warowni Jurajskich”, w którym wzięli udział członkowie TKM Zryw PTTK Prudnik.
 • Wędrowiec: Tam, gdzie zatrzymano czas. Dzisiejsze Świnoujście to kurort na najwyższym, europejskim poziomie, gdzie obok języka polskiego równie często rozbrzmiewa niemiecki. Będąc w tamtym zakątku kraju warto odwiedzić wyspę Karsibór oraz wybrać się do skansenu na Wolinie, gdzie „zatrzymano czas”.
 • Złota Nutka. Podczas XIX Powiatowego Przeglądu Przedszkolnych i Szkolnych Zespołów Artystycznych „Złota Nutka 2018” Kino Diana w Prudniku wypełniło się rozśpiewanymi dziećmi.
 • Młode Pokolenie. Szkoły i przedszkola informują o swojej pracy i osiągnięcia uczniów i nauczycieli. Tym razem na łamach „Tygodnika Prudnickiego” przeczytacie wieści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku.
 • Sport (piłka nożna): Pogoń już pewna awansu. Pogoń Prudnik w imponującym stylu pokonała w meczu wyjazdowym najgroźniejszego rywala w walce o awans do IV ligi i już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek spełniła marzenie swoich kibiców i powróciła do walki o mistrzowskie punkty w najwyższej lidze wojewódzkiej.
 • Sport (łucznictwo): Rumuńska przeszkoda. Weronika Święcicka została sklasyfikowana w czwartej dziesiątce podczas Pucharu Europy Juniorów we włoskim Roveretto.
 • Sport (lekkoatletyka): Emocje na bieżni. Czternaście kompletów medali rozdano podczas Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w lekkoatletyce. Blisko połowę krążków (18 z 42) przypadło podopiecznym Jarosława Szwedowskiego i Witolda Podwysockiego z prudnickiej „Jedynki”.
 • Sport (karate WKF): Zagraniczne medale. Pięcioosobowa ekipa Zarzewia Prudnik wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Moraw i Śląska w czeskich Mikulovicach.

CHCIAŁBYŚ JUŻ DZIŚ PRZECZYTAĆ NAJNOWSZY NUMER TYGODNIKA PRUDNICKIEGO? JUŻ WE WTOREK WIECZOREM? >>KUP E-WYDANIE<<

2 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że lokalne media nie zainteresowały się jednym z najtrudniejszych ultramaratonów kolarskich w Polsce Tour de Silesia, który przejeżdżał przez Prudnik i miał tutaj punkt kontrolny. Około 200 kolarzy z całej Polski walczyło na górskich trasach 350 i 600 km, wspinając się na Pradziada, elektrownię w Koutach, Rejviz, a później jeszcze Beskidy.

 2. Chętnie byśmy o tym napisali, gdyby ktokolwiek, na przykład organizator, zechciał o tym wydarzeniu poinformować Tygodnik Prudnicki. Można było na przykład dać zapowiedź, żeby chętni do zobaczenia wyścigu ustawili się na trasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here