Wiemy, kto zagra w Głogówku

0

Bogaty i różnorodny program artystyczny przygotowali organizatorzy tegorocznych Dni Głogówka. Impreza odbędzie się w dniach 23-24 czerwca na tamtejszym rynku.

Największą gwiazdą obchodów święta gminy będzie duet Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Założona przez Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków grupa rockowa koncertuje od 1989 roku. W ciągu blisko trzech dekad twarzą zespołu było szereg wokalistów i wokalistek, m.in. Anita Lipnicka, Monika Kuszyńska i Katarzyna Stankiewicz. Ta ostatnia w 2016 roku, po ponad piętnastu latach przerwy powróciła do współpracy z muzykami. Varius Manx wydał kilkanaście albumów studyjnych, kilkadziesiąt singli, a także dwie ścieżki dźwiękowe do filmów „Młode wilki” i „Nocne graffiti”. W kwietniu tego roku odbyła się premiera wspólnego albumu nagranego z Kasią Stankiewicz pt. „Ent”.

Antek Smykiewicz – kolejny artysta, który zagra w Głogówku – karierę rozpoczął w 2010 roku. Brał udział w telewizyjnych show: „The Voice of Poland” (drugie miejsce w drużynie Andrzeja Piasecznego), „Must Be the Music. Tylko Muzyka” (dotarł do półfinału), czy „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” (odpadł w drugim odcinku). Nie tylko śpiewa, ale także pisze teksty do piosenek. W 2015 roku wydał swój debiutancki album, zatytułowany „Nasz film”. W zeszłym roku wystąpił gościnnie w teledysku Moniki Lewczuk „Biegnę”. Obecnie promuje swój siódmy singiel pt. „Wspólny czas”.

Shantel to grupa muzyczna z gatunku disco-dance założona w 2012 roku w Hrubieszowie. Ma na swoim koncie liczne przeboje i tysiące zagranych koncertów w kraju, jak i za granicą. Założycielem jest Konrad Kulczyński, wokalista i pierwszy manager zespołu. Pierwszym hitem okazał się spontanicznie napisany utwór pod tytułem „A Ty daj”.

Modelka Monika Ordowska z klipu „Bo jesteś Naj” zespołu Shantel (źródło: YouTube)

Głogóweckiej publice zaprezentuje się także inny przedstawiciel nowej fali zespołów disco polo – Pudzian Band. Liderem grupy jest Krystian Pudzianowski – sportowiec i brat słynnego strongmana, Mariusza Pudzianowskiego.

Zespołowi Frele, który tworzą: Marta Skiba, Marcelina Bednarska i Magdalena Janoszka, rozpoznawalność przyniósł cover „Hello” Adele, który studentki wrzuciły do sieci w lutym 2017 roku. Poza pięknymi głosami wokalistek wrażenie robi także tekst piosenki przetłumaczony na… śląski. Trio podbija serca fanów kolejnymi kawałkami, na swój warsztat muzyczny wzięło m.in. „Despacito”.

Członkinie grupy Frele (fot. fabebook/gryfnefrele)

Będzie też coś dla miłośników muzyki góralskiej. Na scenie wystąpi bowiem kapela Baciary z Podhala. Nie zabraknie również lokalnych artystów (zespół Rodos, DJ Discoplexu A4 – Krystian Linder, reprezentanci koła zainteresowań MGOK). Szczegółowy program Dni Głogówka opublikujemy w czerwcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here