Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (23 maja)

0

Wróciłem do Polski, żeby walczyć z Kaczyńskim. Ale pomyślcie też, jak musiały być złe poprzednie rządy, że większość ludzi wybrała jednak PiS – mówił podczas niedzielnego spotkania w Prudniku Janusz Korwin-Mikke, który zrzekł się sprawowania mandatu w Parlamencie Europejskim. Zobacz, co jeszcze będziesz mógł przeczytać (środa, 23 maja). Oto zapowiedzi:

 • Pożegnanie: Nasz Tadeusz. Tu – na Ziemi Prudnickiej, tak może powiedzieć wiele osób. Tak niektórzy mówili w dniu śmierci. On był NASZ – taki bliski, ciepły, przyjazny, z uśmiechem jakby nieśmiałości, zażenowania, skromności. Tak mogę i ja powiedzieć, bo byliśmy i jesteśmy – z żoną Adą – w tym gronie przez blisko pół wieku.
 • Biało-czerwony rajd. W najbliższą sobotę (26 maja), kilkukilometrowy pochód młodych turystów Rajdu Maluchów wyruszy z prudnickiego parku do Chocimia. Przeczytaj, jaki będzie program największej, turystycznej imprezy ziemi prudnickiej.
 • Nie jesteśmy grupą remontową. W Białej zawalił się dach domu jednorodzinnego, a na pomoc wezwano straż pożarną. Teraz poszkodowany zamierza skarżyć się na… straż pożarną.
 • Niemowlę samo w aucie. Rodzice zostawili ośmiomiesięczne dziecko w samochodzie i poszli na zakupy. Interweniowała policja.
 • Spacerkiem wokół stawu. Jeszcze w tym roku zbudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa wokół zbiornika wodnego przy ul. Poniatowskiego. Gmina Prudnik otrzymała 85-procentowe dofinansowanie na realizację tego zadania.
 • Na parkurze wystartowało ponad 100 koni! Ponad 100 koni można było podziwiać podczas Regionalnych i Towarzyskich Zawodów w Skokach przez Przeszkody w Chocimiu. Zawodnicy i zawodniczki walczyli o Puchar 20-lecia Samorządu Województwa Opolskiego, Puchar Euroregionu Pradziad i nagrody pieniężne.
 • Gorszące sceny podczas obchodów Dnia Strażaka. Uczestniczący w strażackim święcie mundurowi nie potrafili poradzić sobie ze skandalicznie zachowującym się mężczyzną. Zamiast zdecydowanej reakcji było udawanie, że nic się nie dzieje.
 • Wielkie spotkanie orkiestr w Białej. Dziesięć lat temu odbyła się pierwsza edycja Bialskiej Parady Orkiestr Dętych. Od tamtego czasu impreza zdobyła sobie renomę i jest jedną z wizytówek zarówno Białej, jak i powiatu prudnickiego. Dwa lata z rzędu wydarzenie zdobywało tytuł Imprezy Roku w powiecie prudnickim.
 • Nasza siła to ludzie i sprzęt. Kto został wyróżniony? Kto awansował? O tym przeczytasz w relacji z Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Prudniku.
 • Ostatnie pożegnanie: Jadwiga Bugla. 14 maja odbył się pogrzeb znanej prudnickiej nauczycielki Jadwigi Bugli. Wspomina ją Bożena Tokar-Matkowska.
 • Wędkarstwo: Jakub Surmiak na drugim miejscu. Od 10 do 13 maja w Bolesławcu nad Prosną odbyła się druga w tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Reprezentant prudnickiego Koła PZW zajął w niej drugie miejsce.
 • Po 109 latach w Prężynie. Święty Florian – patron strażaków – ma swój dzień 4 maja, ale jednostki w tym miesiącu świętują w różnych terminach. My sprawdziliśmy, co się dzieje w OSP Prężyna.
 • Pogórze: Stali bywalcy i nowi goście. W hotelu dla psów w Pogórzu stały ruch, ale działająca już od 2011 roku „Hubalowi Ostoja”, zdobyła sobie już uznanie właścicieli psów, którzy chętnie wracają ze swoimi ulubieńcami.
 • Piknik Naukowy: Przyjdź i podziwiaj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku zorganizowało Piknik Naukowy. Przewodnim hasłem było „Przyjdź i podziwiaj wspaniały świat informatyki, techniki, chemii i fizyki”.
 • Archiwum odkrywcy: Sensacyjne odkrycie. Ponad sto lat temu niemiecki badacz Paul Schmidt nagrał pieśni ludowe z ziemi prudnickiej. Materiał zachował się do czasów współczesnych. To najprawdopodobniej najstarsze nagrania dźwiękowe z terenu powiatu prudnickiego w jego historycznych granicach.
 • Archiwum odkrywcy: Potęga i zagłada. Podczas wojen husyckich na Śląsku sławny zamek Gryżów przechodził z rąk do rąk. Kronikarze wspominali graniczą twierdzę przy każdej okazji, a nysanie tak bardzo się jej obawiali, że postanowili ją zdobyć i unicestwić. Ruiny Mauerberga w Piorunkowicach są świadkiem tamtych krwawych wydarzeń, kiedy ludzie mordowali się w imię swojej interpretacji wiary w Boga.
 • Sport: Podsumowanie plebiscytu sportowego. Korzystając z gościnności organizatorów meczu na szczycie tabeli klasy okręgowej pomiędzy Pogonią Prudnik a LZS Walce (3:0) uhonorowaliśmy laureatów plebiscytu sportowego „TP”.
 • Sport: Majówka z OSiR-em. Wyjątkowo długa majówka była doskonałą okazją do aktywności i zabawy wspólnie z prudnickim OSiR-em.
 • Sport (piłka nożna): Łatwo i przyjemnie. Najlepiej spisujący się w klasie okręgowej na wiosnę zespół z Walc był tłem dla dobrze grającej Pogoni Prudnik i tylko dzięki słabszej skuteczności miejscowych wyjechał z Prudnika ze stratą zaledwie trzech bramek.
 • Sport (piłka nożna): Zagrali na „piątkę”. Pogoń Prudnik pokonała rezerwowy zespół Porawia i na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zwiększyła przewagę nad najgroźniejszym rywalem – Orłem Źlinice – do 4 punktów. Powrót coraz lepiej spisujących się prudniczan do IV ligi staje się coraz bardziej realny i czas zacząć… mrozić szampany.
 • Sport (łucznictwo): Znakomita Pintak. Inauguracyjna runda Pucharu Polski juniorów młodszych w Zgierzu padła łupem łuczniczki prudnickiego Obuwnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here