Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa wokół stawu

1
(fot. Andrzej Dereń)

Jeszcze w tym roku zbudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa wokół zbiornika wodnego przy ul. Poniatowskiego w Prudniku. Gmina Prudnik otrzymała 85-procentowe dofinansowanie na realizację tego zadania.

Ścieżka powstanie w ramach projektu „Ochrona bioróżnorodności w Subregionie Południowym”, którego partnerem wiodącym jest Gmina Nysa, a partnerami Gmina Prudnik i Nadleśnictwo Prudnik. Ścieżka – to część projektu realizowana przez samorząd prudnicki – będzie uzupełniała istniejącą trasę pieszo-rowerową, która aktualnie jest budowana wzdłuż ul. Poniatowskiego w ramach innego projektu. Przy nowej ścieżce postawione zostaną tablice informacyjno-edukacyjne, platformy widokowe, ławki i kosze. Spacer ścieżką pozwoli na obserwację środowiska przyrodniczego na terenie stawu.

Całość tras – z obu projektów – tworzyć będzie pętlę otaczającą zbiornik wodny. Dodatkowo w małym parku powstanie siłownia, będzie również ujęcie wody na dawnym Świętym Źródle. Wszystko razem stworzy spójny kompleks rekreacyjno-sportowy, z którego na pewno będą korzystać już teraz liczni spacerowicze, biegacze i rowerzyści.

Ścieżka o długości 991 m powstanie częściowo na starych groblach, którymi jeszcze w XIX w. prowadziły promenady łączące miasto z Lasem Prudnickim.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu w części dotyczącej Gminy Prudnik opiewa na kwotę 906.640,95 zł, z czego dofinansowanie wynosi 770.644,81 zł, a więc maksymalny 85-procentowy poziom dofinansowania kosztów kwalifikowalnych projektu.

Kiedy powstanie ścieżka?

– Projekt zakłada jego rzeczową realizację w terminie od trzeciego do czwartego kwartału 2018 r. – informuje kierownik Referatu Programów Rozwojowych Urzędu Miejskiego w Prudniku Ryszard Zwojewski. – Projekt znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej, uzyskując aż 93,33 proc. możliwej maksymalnej ilości punktów podczas oceny merytorycznej.

1 KOMENTARZ

  1. Czy siłownia która powsranie będzie zawierać elementy na których będzie można rzeczwiście poćwiczyć czy tylko atrapy dla seniorów jak w parku? Mam na myśli żeby był tam chociaż drążek do podciągania, poręcze do pompek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here