Pijany przyjechał na obiad

0
(fot. KPP Prudnik / policja.pl)

Nietrzeźwy kierowca zatrzymał się na obiad, na szczęście w dalszą podróż już nie ruszył…

To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się nietrzeźwi kierowcy. Brawo!

Do zdarzenia doszło we wtorek (15 maja), tuż przed godziną 14.00 na trasie pomiędzy Prudnikiem a Głogówkiem. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu najprawdopodobniej nietrzeźwego kierowcy dostawczego volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany po tym jak zatrzymał się w jednej z restauracji i zamówił obiad.

Świadek zdarzenia oraz obsługa lokalu widząc w jakim stanie jest mężczyzna, zamknęli bramę wjazdową i uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz wezwali na miejsce policję. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie 45-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wzorowa reakcja i postawa świadków zdarzenia być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP Prudnik

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here