Biało-czerwony Rajd Maluchów: Trwają zapisy

0

Podczas tegorocznego Rajdu Maluchów uczestnicy imprezy maszerować będą w barwach narodowych

Organizatorzy rajdu chcą tym samym uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas rajdu przeprowadzone zostaną konkursy wiedzy o Polsce i na hasło niepodległościowe. Część artystów występujących na scenie przedstawi programy związane z okrągłą rocznicą. Na stoisku Zespołu Szkół Rolniczych promowane będą polskie potrawy regionalne. Będzie też malowanie twarzy i tu też będzie można liczyć na biało-czerwone akcenty. Na jednym ze stoisk będzie można nauczyć się tworzyć kotyliony patriotyczne.

Warto poczekać z dziećmi na występ clownów Ruphert&Rico. Ci artyści potrafią doprowadzić do szaleństwa każde dziecko i nie jest opinia przesadzona, czego mieliśmy dowody podczas ich występów w poprzednich latach.

Na zakończenie rajdu na teren hipodromu przyjedzie wóz bojowy straży pożarnej, który wyleje nieco wody na najbardziej spragnionych ochłody. To długa tradycja rajdu sięgająca czasów pierwszych edycji imprezy.

Na hipodromie nie zabraknie gastronomii, stoisk firm, stowarzyszeń i instytucji (m.in. Muzeum Ziemi Prudnickiej, Nadleśnictwa Prudnik, Klubu Krótkofalowców SP6 KEO Prudnik, Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, szkół). Większość z nich będzie miała przygotowane atrakcje dla dzieci.

By brać udział w konkursach, otrzymywać nagrody, paczkę startową i korzystać z części atrakcji dziecko (do 13 lat) musi być zapisane na rajd i opłacić bloczek startowy w wysokości 15 zł. Opłaty przyjmowane są w biurze PTTK Prudnik przy ul. Traugutta 19 od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 18.00 oraz w biurze Prudnickiego Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 1A w dni robocze w godz. 10.00 – 16.00.

Rajd dofinansowany został przez samorządy województwa opolskiego, gminy Prudnik, powiatu prudnickiego i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Prudniku.

Organizatorami imprezy są: PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku i Prudnicki Ośrodek Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here