Konkurs krajoznawczy z grą miejską

0

Drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku oraz ze Szkoły Podstawowej w Szybowicach wygrały tegoroczny Konkurs Krajoznawczy „Czy znasz ziemię prudnicką?”

Marcin Husak (fot. Andrzej Dereń)

W tym roku uczestnicy rywalizacji nie tylko musieli rozwiązać test, ale i wziąć udział w grze miejskiej. Przygotowujący konkursowe zadania Marcin Husak, postawił uczniom szkół gminy Prudnik wysoką poprzeczkę, ale większość z nich poradziła sobie z zadaniami znakomicie. Liczyła się nie tylko wiedza na temat zabytków miasta, ale również spostrzegawczość i umiejętność rozwiązywania logicznych zagadek.

W konkursie wzięły udział reprezentacje następujących szkół:

  • Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku
  • Publicznego Gimnazjum nr 2 w Prudniku
  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach
  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Łące Prudnickiej
  • Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Prudniku
  • Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku

Konkurs zorganizowali: Prudnicki Ośrodek Kultury, Muzeum Ziemi Prudnickiej i PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku. Patronat prasowy nad imprezą sprawuje „Tygodnik Prudnicki”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez: PTTK, Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, Starostwo Powiatowe w Prudniku i Prudnicki Ośrodek Kultury.

Pełne wyniku konkursu oraz przykładowe zadania z gry miejskiej opublikujemy w papierowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (23 maja).

(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here