Bajlandia 2018

0

Dziś w południe zakończyła się 19. prezentacja teatrzyków dziecięcych „Bajlandia 2018” o statuetkę „Zaczarowanej Złotej Żaby”.

Do konkursu zorganizowanego w Prudnickim Ośrodku Kultury zgłosiły się 4 grupy teatralne z Prudnika: Publiczne Przedszkole nr 1, Publiczne Przedszkole nr 4, Publiczne Przedszkole nr 3 i Niepubliczne Przedszkole „ Skrzat”. Trzy przedszkola zaprezentowały tą samą bajkę „Kopciuszek”, ale w trzech różnych interpretacjach. Konkurencja była ostra. Jury brało pod uwagę znajomość tekstu, umiejętności aktorskie, oraz kreatywność na scenie.

Statuetka „Złotej Żaby” przypadła Niepublicznemu Przedszkolu „ Skrzat”, które przedstawiło bajkę „ Kopciuszek” i urzekło jury swoim profesjonalny jak na wiek przedszkolnym, warsztatem aktorskim. Mali aktorzy nie kryli łez wzruszenia, które udzieliły się również ich opiekunkom – paniom: Barbarze Borys i Klaudii Roli-Dziwisz.

Nie zapomniano też o indywidualnościach scenicznych. W tej „kategorii” wyróżniono:

  • Michalinę Niżnik za rolę narratora w przedstawieniu „Kopciuszek”,
  • Lenę Jagielską za rolę macochy w przedstawieniu „Kopciuszek”,
  • Mikołaja Wojtalika za rolę narratora w przedstawieniu „Kopciuszek i Pani Wiosna”,
  • Amelkę Ostafin za rolę macochy w przedstawieniu „Kopciuszek i Pani Wiosna”,
  • Lenę Mulik za rolę żabki w przedstawieniu „ Miś Uszatek i dzieci na ekologicznej ścieżce”,
  • Laurę Apanowicz za rolę macochy w przedstawieniu „Kopciuszek”.

W przerwach pomiędzy kolejnymi prezentacjami grup teatralnych występowało Dziecięce Studio Piosenki prowadzone przez Alicję Główkę w składzie: Maja Wilk, Alicja Muszyńska, Karolina Muszyńska i Dorian Zdebski. Przegląd prowadziła Joanna Korzeniowska. Jury pracowało w składzie: Monika Komarnicka – przewodnicząca, Ada Trzyna, Jan Drochomirecki, Daniel Purzycki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here