Pierwsza kobieta w akcji

0

W ćwiczeniach służb ratowniczych w Zespole Szkół w Prudniku (10 maja) wzięła udział Karolina Pelczar z OSP Moszczanka. To pierwsza kobieta w pododdziale bojowym OSP w gminie Prudnik. Koledzy z macierzystej jednostki są z niej dumni.

 

W szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej kobiet nie brakuje, zresztą niektóre z nich pełnią funkcje we władzach, jak na przykład Alicja Zawiślak, która jest prezesem Zarządu OSP Czyżowice. Rzadkością jest natomiast to, gdy kobieta posiada uprawnienia do brania udziału w akcjach bojowych. Pierwszą panią w gminie Prudnik, która zdobyła stosowne przeszkolenie jest Karolina Pelczar z OSP Moszczanka. W grudniu zdała egzamin, a ćwiczenia w Prudniku 10 maja, były jej pierwszym wyjazdem tego typu. Za sobą też chrzest bojowy – gaszenie pożaru w Moszczance.

– W naszej OSP mamy kilka druhen i dla nas jest to normalna sytuacja, jednak wiadomość, że Karolina chce z nami wyjeżdżać do zdarzeń, sprawiła ogromną radość – mówi dla „TP” prezes Zarządu OSP Moszczanka Marcin Wolski. – Podczas działań ratowniczo-gaśniczych (…)

Dalszy ciąg artykułu znajdziecie w następnym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”, które ukaże się 16 maja. Dowiecie się z niego, jakie zadanie otrzymała pani Karolina podczas ćwiczeń, dlaczego postanowiła brać udział w akcjach bojowych oraz co jej obiecał prezes Marcin Wolski. Zapraszamy!

(fot. Andrzej Dereń)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here