Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (9 maja)

0

Ministerstwo: Zabrakło rzetelnej analizy kuratora. Minister edukacji narodowej uchylił zaskarżone przez zarząd powiatu prudnickiego postanowienie opolskiego kuratora oświaty, negatywnie opiniując zamiar przekształcenia Branżowej Szkoły I stopnia w Białej wchodzącej w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku, poprzez przeniesienie jej siedziby z ul. Podgórnej 5 na ul. Prężyńska 3-5-7. – Spodziewamy się, że kolejne decyzje będą w podobnym duchu – mówi dla „TP” Janusz Siano. Zobacz, co jeszcze będziesz mógł przeczytać (środa, 9 maja). Oto zapowiedzi:

 • Powiat dostanie działkę na rozbudowę szpitala. Powiat Prudnicki otrzymał za darmo od Gminy Prudnik działkę położoną naprzeciwko szpitala – Prudnickiego Centrum Medycznego przy ul. Piastowskiej. Samorząd powiatowy stara się o ten teren w związku z planami rozbudowy placówki medycznej. Nie wszyscy radni poparli ten pomysł. Dlaczego, o tym piszemy w gazecie.
 • Takiego Święta Flagi jeszcze nie było. Zorganizowanego z taką pompą wojewódzkiego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Moszczance jeszcze nie było w dziesięcioletniej historii imprezy. W gazecie publikujemy obszerną, trzystronicową relację.
 • Klasa w programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Klasa wojskowa II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku została objęta certyfikowanym programem Ministerstwa Obrony Narodowej. – Korzyści z tego tytułu będą płynąć szerokim strumieniem – ocenia dyrektor „Rolnika” Sławomir Hajdecki.
 • RODO, czyli unijna „rewolucja: w ochronie danych osobowych. Adwokat Agata Zwojewska pisze o nowych przepisach w skrócie nazywanych RODO. Kogo dotyczą i z czym się wiążą?
 • Inwestycje: Żeby było gdzie pograć w piłkę. Gmina Prudnik chce pozyskać środki zewnętrzne na modernizację przyszkolnych boisk w Szybowicach i Rudziczce.
 • Biała Głuchołaska zanieczyszczona. Dwieście litrów paliwa i duża ilość wapna wylały się do rzeki Białej Głuchołaskiej z cysterny, która w Adolfovicach koło Jesenika uległa wypadkowi. Część zanieczyszczeń mogła dotrzeć do Jeziora Nyskiego.
 • Prezydent Republiki Czeskiej będzie „jedną nogą” w Dytmarowie. Za kilka dni prezydent Republiki Czeskiej Miloš Zeman odwiedzi czeski „koniec świata” – Slezske Pavlovice. Oznacza to, że „jedną nogą” będzie prawie w powiecie prudnickim.
 • Polityka: Piotr Bujak kandydatem na burmistrza Głogówka. Nowa energia, aktywność, kompetencja – pod tymi hasłami Piotr Bujak ogłosił swój udział w jesiennych wyborach samorządowych. Polityk będzie walczył o fotel burmistrza.
 • Wracam z wypadu majowego. Tak tłumaczyła policjantom swój stan nietrzeźwości 42-latka siedząca za „kółkiem” osobowego chevroleta.
 • Kompletnie pijani rowerzyści. Bracia Paweł L. i Janusz L. stworzyli śmiertelne zagrożenie na drodze. Na szczęście przez ich lekkomyślność nikt nie stracił życia.
 • Śladami Emanuela Fränkla – najlepszego ze starej szkoły. Marcin Husak z Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na kolejną wycieczkę po Prudnik tym razem śladami mało znanego członka rodziny Fränklów – Emanuela.
 • Poezja: Spotkanie z aforyzmami Ryszarda Ścibora. W czwartek 19 kwietnia w Sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku odbyło się spotkanie z Ryszardem Ściborem, połączone z promocją tomiku aforyzmów „Myśli nieprzypadkowe”.
 • Komiks: Biernacki po raz drugi w „Super Hero”. W drugim w tym roku numerze pisma miłośników komiksu „Super Hero Magazyn” ukazała się druga część komiksu „Starodrzew” współautorstwa Artura Biernackiego z Niemysłowic.
 • OSP Moszczanka: Z poczuciem odpowiedzialności za jakość niesionej pomocy. Podczas weekendów w drugiej połowie kwietnia mieszkańców Moszczanki oraz osoby, które podróżowały przez wieś mogła zaciekawić wzmożona aktywność strażaków ochotników udzielających pierwszej pomocy pozorantom lub ćwiczących na fantomie na terenie przy remizie OSP.
 • Turystyka wiejska: Odkrywanie niezwykłości. To mieszkańcy Prudnika, zadziwieni odkryciami niezwykłych ludzi, miejsc i zjawisk w pobliskich wsiach, mówią: „tyle lat tu mieszkamy i nie wiedzieliśmy…” O urokach prudnickiego regionu, ze Stanisławem Derdą rozmawia Marek Karp.
 • Z pielgrzymką do sanktuarium Św. Lipki i na pola Grunwaldu. Pielgrzymi z Koła Radia Maryja w Głogówku wybrali się do Gietrzwałdu, Św. Lipki i na pola Grunwaldu.
 • Młode Pokolenie. Co słychać w Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku, Publicznym Przedszkolu nr 4 w Prudniku i Publicznym Przedszkolu w Łące Prudnickiej?
 • Archiwum Odkrywcy: Co było za kamieniem pamiątkowym? Podczas rozbiórki mostu na ul. Batorego zdemontowano kamień pamiątkowy, który był umieszczony w jednym z filarów konstrukcji. Co znaleziono za nim?
 • Sport (piłka nożna): Horror przy Kolejowej. Takich emocji w spotkaniu lidera z broniącym się przed spadkiem zespołem z Racławiczek chyba nikt się nie spodziewał. Goście wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i byli bliscy sprawienia dużej niespodzianki. Pogoń obroniła pierwszą lokatę w tabeli po ambitnej walce i zdobytej bramce w końcowych minutach meczu.
 • Sport (piłka nożna): Derby dla Pogoni. Derbowy pojedynek Pogoni Prudnik z Racławią Racławice Śląskie nie dostarczył kibicom oczekiwanych emocji. Jednak w tym meczu najważniejsze było zwycięstwo, bo za ładną i widowiskową grę punktów się nie przydziela. Prudniczanie wygrali zasłużenie dzięki lepszej organizacji gry i skuteczności. Dla „TP mecz komentują: Wiesław Frydryk, Waldemar Sierakowski i Stanisław Stadnicki.
 • Sport (karate WKF): Kolejne krążki do kolekcji. Za karatekami prudnickiego Zarzewia kolejne starty nagrodzone medalami. Będący w pełni sezonu zawodnicy nie zwalniają tempa i do swoich kolekcji dorzucają kolejne trofea. Przy okazji dobrych rezultatów, karatecy poprzez sport, w znaczącym jego potencjale promują nasze miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here