Piotr Bujak kandydatem na burmistrza Głogówka

2

Nowa energia, aktywność, kompetencja – pod tymi hasłami Piotr Bujak ogłosił swój udział w jesiennych wyborach samorządowych. Polityk będzie walczył o fotel burmistrza Głogówka.

 

Bujak startował w wyborach na włodarza gminy cztery lata temu, ale wówczas zajął trzecie miejsce pod względem liczby zdobytych głosów, ustępując Andrzejowi Kałamarzowi i Józefowi Janeczko. To, że polityk ponownie spróbuje swoich sił było niemal pewne.

Piotr Bujak znany jest ze swojej krytyki aktualnego burmistrza Andrzeja Kałamarza oraz wspierających go radnych, co ułatwia mu zasiadanie w Radzie Miejskiej. Mieszkaniec Wróblina podkreśla swoją polityczną niezależność – będzie startował z własnego komitetu wyborczego – i szeroką wiedzę na temat oczekiwań mieszkańców.

– Wiem jak ważny będzie wybór burmistrza, który zamiast chaosu inwestycyjnego, zaproponuje spójną koncepcję rozwoju gminy, a zamiast wiecznego „nie da się”, zabierze się do aktywnego działania. Wiem, jak ważny będzie wybór Burmistrza, który wszystkich mieszkańców będzie traktował z godnością i szacunkiem, bez znaczenia na ich powiązania – pisze Bijak, w związku z ogłoszeniem informacji o kandydowaniu. – Zdaję sobie sprawę, że moje działanie nie odpowiada małej grupce osób, i że jeszcze bardziej – w związku z obawami o swoje własne źródło utrzymania – zaostrzą wściekły atak na prezentowaną przeze mnie koncepcję samorządu gospodarnego, otwartego, przejrzystego i jawnego.

Bujak wytyka władzom m.in. przecenianie turystycznej roli gminy, „martwe targowisko”, wypłacanie premii, „zrujnowane mieszkania komunalne i socjalne, zatrudnianie osób z własnego kręgu, w tym radnych w gminnej spółce, spłacanie długu długiem, fundowanie policji klimatyzatorów, a sobie meleksów, komisje rady trwające 3 minuty, czy 0 ha terenów inwestycyjnych i tyle samo pod budownictwo mieszkaniowe”.

O wynikach wyborów w gminie Głogówek może zdecydować to, co zrobi Mniejszość Niemiecka, czy wystawi, tak jak cztery lata temu własnego kandydata, czy poprze Piotra Bujaka, z którym aktualnie współpracuje w ramach grupy opozycyjnych radnych.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here