Dwóch kompletnie pijanych braci wybrało się na „wycieczkę” rowerową

0
(fot. KPP Prudnik)

Młodszy swoją podróż zakończył na masce samochodu. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drodze.

(fot. KPP Prudnik)

Do zdarzenia doszło wczoraj (6 maja), tuż przed godziną 13.00 przed miejscowością Otoki. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, 33-latek kierujący rowerem, poruszając się nieprawidłową stroną drogi wjechał wprost pod jadącego z przeciwnego kierunku volkswagena.

Policjanci na miejscu sprawdzili trzeźwość kierowców. Jak się okazało kierujący osobówką był trzeźwy. Natomiast rowerzysta w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. W wyniku tego zdarzenia 33-latek doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Dodatkowo okazało się, że razem z 33-latkiem na drugim rowerze jechał jego starszy brat. Ten jednak poruszał się prawidłową stroną drogi ale niestety podobnie jak młodszy brat w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

44-latek za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany przez policjantów wysokim mandatem. Natomiast młodszy z braci za jazdę na „podwójnym gazie” oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie teraz przed sądem.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

(fot. KPP Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here