Za szybko i z promilami

0
(fot. KPP Prudnik)

Za szybko i z promilami, tak wracała 42-letnia kobieta z wypadu majowego – obok siedział trzeźwy syn z prawem jazdy. Na szczęście w odpowiednim momencie na jej drodze stanęli policjanci.

Do zdarzenia doszło wczoraj (3 maja), tuż przed godziną 17.00 w Twardawie. Tam prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobowego chevroleta. Przyczyną kontroli była prędkość z jaką poruszał się pojazd. W obszarze zabudowanym na obowiązującej „czterdziestce” kobieta kierująca pojazdem jechał z prędkością prawie 70 km/h.

Funkcjonariusze podczas rozmowy od 42-latki wyczuli woń alkoholu. To, że mieszkanka Kędzierzyna – Koźla była nietrzeźwa potwierdziło badanie alkomatem. Wynik urządzenia pokazał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

42-latka tłumaczyła funkcjonariuszom, że wracała z wypadu majowego, gdzie wypiła niewielką ilość alkoholu. Kobieta podróżowała ze swoim synem, który był trzeźwy i miał prawo jazdy.

42-latce policjanci już zatrzymali prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here