Sprzątaliśmy Jarnołtówek i Pokrzywną!

0

Zgodnie z zapowiedzią odbyła się dziś (21 kwietnia) akcja sprzątania okolic Pokrzywnej i Jarnołtówek zorganizowana przez sołtysów obu miejscowości.

Choć frekwencja nie powaliła na kolana, to ci, którzy przyszli, ostro wzięli się do pracy i zebrali mnóstwo śmieci pozostawionych przez mieszkańców, niefrasobliwych „turystów”, podróżnych, czy po prostu brudasów.

Sołtys Jarnołtówka Dawid Kowol (fot. Andrzej Dereń)

Sprzątane były obszary zamieszkane obu miejscowości, parkingi, miejsca wypoczynku, jak i pobocza dróg oraz część szlaków turystycznych. Sprzątających wspomógł również redaktor naczelny „Tygodnika Prudnickiego” Andrzej Dereń, dzięki któremu przez najbliższe tygodnie wędrować będziecie nieco czyściejszym szlakiem niebieskim z Jarnołtówka przez Krzyżówkę i Olszak do Pokrzywnej (dwa worki śmieci).

Podobnie, jak to jest w przypadku corocznego sprzątania szlaków przez działaczy PTTK Prudnik (tu również „TP” wspiera wolontariuszy), najwięcej śmieci jest w pobliżu miejscowości, przy drogach, na parkingach i miejscach odpoczynku. W Pokrzywnej można było wysunąć przykry wniosek, że Zarząd Dróg Powiatowych w Nysie nie sprzątał poboczy swojej szosy przynajmniej od kilku lat. Bardzo dużo śmieci było też na granicach kompleksu „Gorzelanny”.

Około godz. 16.00 na boisku w Jarnołtówku przewidziany jest grill dla uczestników akcji.

Pomysłodawcą wydarzenia był sołtys Jarnołtówka Dawid Kowol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here