Uwaga na nowe metody oszustów!

0
(fot. KPP Prudnik)

Przestępcy proponują nam poczęstunek w postaci cukierków, ciastek bądź napojów, a także perfumy do sprzedaży. Po ich spożyciu, bądź powąchaniu perfum możemy utracić przytomność, co pozwoli oszustom na spokojne plądrowanie naszego mieszkania.

18 kwietnia, na terenie powiatu kędzierzyńsko–kozielskiego mężczyzna podający się za sprzedawcę perfum zapukał do mieszkania 33-latki i zaoferował jej do sprzedaży kosmetyki. Kiedy kobieta powąchała perfumy straciła przytomność – wtedy złodziej okradł jej mieszkanie (zabrał ponad 2,5 tys. zł). Na miejscu przestępstwa policjanci zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Kryminalni pracują nad zatrzymaniem sprawcy tego zdarzenia.

Policja przypomina i ostrzega!
Miejmy się na baczności, kiedy do naszych drzwi puka obca osoba. Nie ważne, czy chce nam sprzedać perfumy, dywan, czy cokolwiek innego. Pamiętajmy o tym, że oszuści cały czas zmieniają metody swojego działania i dlatego zawsze należy być czujnym i ostrożnym. Zachowajmy uwagę i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, aby każdy przypadek, kiedy jesteśmy świadkami lub ofiarami oszustów zgłosić policjantom.

Źródło: KPP Prudnik/KWP Opole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here