„Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

0
(fot. KPP Prudnik)

W sobotę (14 kwietnia), przez blisko 2 godziny trwała akcja uświadamiająca kierowców o obecności motocyklistów na drodze.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierowców, posiadane dokumenty i wyczulali na jadących drogą motocyklistów. Mundurowym towarzyszyli miłośnicy dwóch kółek z Bractwa Motocyklowego w Głogówku, którzy rozdawali kierowcom naklejki: „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.
Funkcjonariusze w trakcie kontroli przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego – kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista – miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze.
Działania miały na celu uświadomienie kierowcom samochodów, że motocykl na drodze jest słabiej widoczny. Dlatego tak bardzo ważne jest korzystanie z lusterek, ponieważ jedno spojrzenie może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here