W każdym wieku

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Dokładnie w każdym wieku teatr jest na miejscu i czasie. Za nami już połowa przedstawień tegorocznego Teatralnego Tygodnia w Prudniku. Wczoraj (10 kwietnia) wieczorem wystąpili seniorzy dla seniorów, dzisiaj rano (11 kwietnia) dzieci i młodzież dla swoich rówieśników.

(fot. Grzegorz Weigt)

We wtorek po południu w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku (wyjątkowo) spektakl „Pożądanie w cieniu rozrywki” przedstawiło Stowarzyszenie Seniorów „Wichrowe Wzgórze” z Głuchołaz. Prezentację komediową Jacka Gertnera reżyserowała Elżbieta Maria Zborowska. Prudniccy seniorzy zaprosili swoich znajomych z głuchołaskiego teatru, którzy zaprezentowali prawdziwy kabaret we współczesnych realiach. Zaczyna się od prezentacji garnków zorganizowanej dla „wybranych” w teatrze i próby naciągnięcia naiwnego klienta na super promocję. Kończy się na przechytrzeniu naciągaczy, chociaż jak się okazuje wszyscy wychodzą na koniec mniej lub bardziej zadowoleni. Jak to możliwe? Tylko w teatrze.

(fot. Grzegorz Weigt)

Z kolei w środę rano, ponownie w kinie „Diana”, dzieci i młodzież zabawiała dwukrotnie grupa teatralna „Pinokio” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Prudniku, kierowana od wielu lat przez Elżbietę Dragan, nauczyciela PSP nr 3 w Prudniku. Premierowy spektakl „Pinokio” był jednak nie tylko zabawą, jak to zwykle w przedstawieniach tej grupy bywa z bogatą oprawą muzyczną, ale przede wszystkim nauką obyczajów, wskazaniem na wartości i ukazanie dobrych wyborów.

Pozostały jeszcze dwa dni Teatralnego Tygodnia – czwartek i piątek – i pięć spektakli do obejrzenia. Nie można przegapić. Zaprezentują się grupy z Kędzierzyna-Koźla, Głogówka i Głubczyc. Sala widowiskowa kina „Diana” w Prudniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here