Został ostatni bilet na koncert Doroty Sowy Kuzieli z zespołem

0

Już 24 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Prudniku odbędzie się koncert Doroty Sowy Kuzieli z zespołem (początek o godz. 17.00). Wstęp na to wydarzenie muzyczne wyłącznie dla posiadaczy zaproszeń. Ostatni bilet czeka na Was w redakcji. Pozostałe bilety zgarnęły osoby, które przeczytały informację w aktualnym wydaniu”Tygodniku Prudnickim” i przyszły do redakcji.

O wykonawcach piszą organizatorzy koncertu:

Dorota Kuziela jest autorką poetyckich tekstów oraz wierszy do których komponuje muzykę tworząc z nich piosenki. Obdarzona mocnym głosem, który potrafi pokazać całą paletę wrażliwości. Osiągnęła rzadką i niezmiernie trudną umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach co nadaje jej występom niecodziennego klimatu i pozwala osiągnąć niespotykane dotąd w kręgach poezji śpiewanej efekty brzmieniowe. Na koncertach akompaniuje sobie na skrzypcach lub na gitarze.

Stylistyka jej utworów oscyluje w granicach poezji śpiewanej, folku i muzyki klasycznej. Wykonuje utwory bardzo zróżnicowane, od poetyckich ballad po utwory bardzo dynamiczne, ocierając się nawet o zacięcie rockowe. Często sięga po dzieła najwyższej próby, utwory bardów wykonując je w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Na szczególną uwagę zasługują jej autorskie teksty, w których porusza tematy codzienne i ostateczne, a za które otrzymała nagrodę im. Wojciecha Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2017 roku.

Horacy Chrząstek – flecista, kompozytor i aranżer. Muzyk z 30-letnim doświadczeniem scenicznym, współzałożyciel i członek Grupy „Bez Jacka”. Wirtuoz fletu, który wypracował niepowtarzalny, charakterystyczny styl gry.

Wojtek Sokołowski – gitarzysta basowy, członek Grupy „Bez Jacka”

Organizatorami koncertu są: Witold Rygorowicz i mocenatury.pl.

Co zrobić, żeby otrzymać bilet? Wystarczy przyjść do redakcji i odebrać. Nie ma rezerwacji biletu, liczą się tylko osobiste odwiedziny. Zapraszamy! Kto pierwszy, ten lepszy! Redakcję otwieramy o godz. 8.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here