Szczęśliwy finał poszukiwań

0
(fot. KPP Prudnik)

Wczoraj (9 kwietnia), tuż przed godziną 10.00 policjanci z Głogówka otrzymali zgłoszenie, że młody mieszkaniec powiatu głubczyckiego uciekł ze szkoły w Racławicach Śląskich. 15-latek chwilę później napisał sms-a do swojego kolegi, że źle się czuje i nie wie gdzie jest.

Po tym wszystkim kontakt z nim się urwał. W związku z informacją, z której wynikało, że może być zagrożone jego życie i zdrowie, podjęto poszukiwania młodzieńca, nadając im najwyższy priorytet. Niezwłocznie ogłoszono alarm dla całej prudnickiej komendy. Powiadomiono ościenne jednostki oraz służby ratownicze. W poszukiwaniach udział brało ponad 70 osób: policjantów, strażaków oraz ratowników z Opolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej. Do akcji użyto również samochody terenowe, quady, specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy oraz psy służbowe.
Prawie 6 godzinne intensywne przeszukiwanie kilkuset hektarów nieużytków, terenów leśnych oraz pobliskich miejscowości zakończyło się szczęśliwie. Młody chłopak został odnaleziony na drodze polnej oddalonej ponad 10 km od szkoły. 15-latek był osłabiony i został przekazany pod opiekę lekarską. Jego życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here