Różne oblicza teatru

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Po poniedziałkowych spektaklach, dzisiaj we wtorek (10 kwietnia) ciąg dalszy Teatralnego Tygodnia w Prudniku. O godz. 17.00 w sali widowiskowej kina „Diana” Stowarzyszenie Seniorów „Wichrowe Wzgórze” z Głuchołaz zaprezentuje spektakl „Pożądanie w cieniu rozrywki” – komedię Jacka Gertnera w reżyserii Elżbiety Marii Zborowskiej.

(fot. Grzegorz Weigt)

Wcześniej obejrzeliśmy trzy spektakle, przygotowane z myślą o dziecięcej i młodzieżowej (także dorosłej) publiczności.

Dziecięcy teatrzyk „Bąbel” z Centrum Kultury w Głuchołazach zaprezentował przedstawienie „Było sobie drzewo” w reżyserii Beaty Puzi. Przedstawienie dla młodej publiczności pokazało znaną prawdę, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje, z humorem na przykładzie świata przyrody. Muzykę do przedstawienia przygotował Mariusz Lewicz.

(fot. Grzegorz Weigt)

Dziecięco-Młodzieżowy Teatr Pantomimy „Team” z Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce pokazał spektakl „Wehikuł czasu” w reżyserii Andrzeja Kozłowskiego. Pantomima opowiadała o rycerzach z odległych czasów, którzy w nieoczekiwany sposób znaleźli się w naszej współczesnej rzeczywistości. Z jednej strony nasi goście mieli duży problem z dostosowaniem się do nowej rzeczywistości, z drugiej wnieśli do niej coś cennego.

(fot. Grzegorz Weigt)

Teatr Pantomimy „Blejkatt” z Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce wystąpił w sztuce „Przebudzenie” w reżyserii Andrzeja Kozłowskiego. Tu już nie było miejsca na śmiech. Historia pań przebywających w Domu Opieki Społecznej, okradanych przez uzależnioną od alkoholu i tabletek siostrę przełożoną, nie była kryminałem, ale przejmująca opowieścią o przemijaniu, nieuchronności wydarzeń, przebaczaniu.

(fot. Grzegorz Weigt)

Jutro rano (środa 11 kwietnia) grupa teatralna „Pinokio” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Prudniku wystąpi w spektaklu „Pinokio” w reżyserii Elżbiety Dragan (dwa razy, o godz. 9.00 i 10.15).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here