Teatralny Tydzień w Prudniku

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Dzisiaj, w poniedziałek 9 kwietnia rozpoczął się w Prudniku, kolejny Teatralny Tydzień organizowany co roku przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Na dużej scenie w kinie „Diana” cykl dwunastu przedstawień rozpoczął szkolny teatr „Fatamorgana” z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nysie. Przed prudnicką młodzieżą zaprezentowali się gimnazjaliści, ale pokazali się znakomicie, jak prawdziwi profesjonaliści. Zespół przedstawił spektakl „Nic, Dzika Mrówka, Adam, Ewa” na podstawie tekstu Maliny Prześlugi w reżyserii Agnieszki Jarząbek. Przedstawienie zaprezentowane zostało dwa razy o godz. 9.00 i 10.30. Dzięki takim godzinom prezentacji z zaproszenia do teatru mogły skorzystać prudnickie szkoły i salę widowiskową kina zapełniła młodzieżowa publiczność.

(fot. Grzegorz Weigt)

Jeszcze dzisiaj w ramach Teatralnego Tygodnia wystąpi o godz. 19.00 Teatr Ludzi Pracujących z Kędzierzyna-Koźla. W programie spektakl „Kazuo się żeni” w reżyserii Kingi Dębskiej i Aleksandry Pasoń

Jutro (wtorek 10 kwietnia) kolejne przedstawienia: „Było sobie drzewo” w reż. Beaty Puzi (dziecięcy teatrzyk „Bąbel” z Centrum Kultury w Głuchołazach, godz. 10.00), „Wehikuł czasu” w reż. Andrzeja Kozłowskiego (Dziecięco-Młodzieżowy Teatr Pantomimy „Team” z Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce, godz. 11.00), „Przebudzenie” w reż. Andrzeja Kozłowskiego (Teatr Pantomimy „Blejkatt” z Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce, godz. 12.00), „Pożądanie w cieniu rozrywki” w reż. Elżbiety Marii Zborowskiej (Stowarzyszenie Seniorów „Wichrowe Wzgórze” z Głuchołaz, godz. 17.00).

(fot. Grzegorz Weigt)

W środę 11 kwietnia: „Pinokio” w reż. Elżbiety Dragan (grupa teatralna „Pinokio” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Prudniku, godz. 9.00 i 10.15). W sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku odbędzie się 63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (eliminacje rejonowe, godz. 10.00).

W czwartek 12 kwietnia: „Historie z szarego” w reż. Julii Wróbel i Kingi Dębskiej („Teatr na Krawędzi” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 z Kędzierzyna-Koźla, godz. 10.00), „Imponderabilia” w reż. Kingi Dębskiej i Julii Wróbel (grupa „Teatr 534” działająca przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Kulturalnych „Pasja” w Kędzierzynie-Koźlu, godz. 11.00 i 12.00), „Kubuś, czyli uległość w świecie kobiet” w reż. Waldemara Lankaufa (młodzieżowa grupa teatralna „Cokolwiek” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu, godz. 18.00).

W piątek 13 kwietnia: „Piraci” w reż. Waldemara Lankaufa (dziecięca grupa teatralna „W Kratkę” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku, godz. 10.00), „Królewna Śnieżka i (prawie) pięciu krasnoludków” w reż. Waldemara Lankaufa (dziecięca grupa teatralna „Korczaki” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach, godz. 10.45).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here