Oni wystąpią na Dniach Prudnika

0

Założona przez Roberta Gawlińskiego grupa Wilki będzie największą gwiazdą tegorocznych Dni Prudnika

– To najdroższy zespół w historii obchodów naszego miasta – mówi „TP” dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej Ryszard Grajek.

„Wilki” (fot. www.wilki.com.pl/Karolina Markiewicz)

W ciągu ponad półwiecznej działalności Wilki wydały kilkanaście albumów studyjnych i koncertowych oraz drugie tyle singli. „Baśka miała fajny biust, Ania – styl, a Zośka – coś, co lubię. Ela całowała cudnie, nawet tuż po swoim ślubie. Z Kaśką można było konie kraść, chociaż wiem, że chciała przeżyć ze mną swój pierwszy raz” – to fragment tekstu ponadczasowego hitu tej pop-rockowej formacji.

Miłośnikom szeroko pojętej muzyki rockowej powinien przypaść do gustu także występ zespołu Red Lips. Jego wokalistka Joanna Lazer (z domu Czarnecka) w przeszłości była częścią grup Aisha i Delfin oraz Energy. Ruda – charyzmatyczna i elektryzująca artystka swego czasu trafiła do magazynu CKM, gdzie pozowała nago. Red Lips powstał w 2010 roku. Zespół popularność zdobył biorąc udział w pierwszej edycji programu „Must be the Music”, w której dotarł do finału. Jego debiutancki utwór „To co nam było” przez wiele miesięcy nie schodził z największych list przebojów.

Mesajah (fot. www.youtube.com)

Kolejnym artystą zakontraktowanym na DP 2018 jest Mesajah, właściwie Manule Rengifo Diaz (syn Polki i Peruwiańczyka) – wokalista reggae, dancehall i raggumuffin.

33-latek ma na koncie takie „kawałki” jak: „Każdego dnia”, czy „Lepsza połowa”. W zeszłym roku za krążek „Powrót do korzeni” otrzymał Fryderyka.

Natalia Rygiel (fot. Krystian Suchorab)

Listę wykonawców zamyka pochodząca z ziemi prudnickiej Natalia Rygiel – wokalistka zespołu Misscore, uczestniczka 8. edycji The Voice of Poland.

Wymienieni muzycy wystąpią na prudnickim rynku 30 czerwca, na finał tegorocznych DP. Planowane są również koncerty czeskich zespołów w ramach realizowanego wspólnie z południowymi sąsiadami projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here